Aby nasz ubiór był modny i stylowy, niezwykle istotny jest dobór pasujących butów

Ubranie stanowi szczególnie istotny wyznacznik naszego wizerunku. Kiedy poznajemy innych ludzi, pierwsze wrażenie wynika w większości z tego, w jaki sposób wyglądamy. Prócz wyrazu twarzy zwracamy także dużą uwagę na ubiór, jakiego jednym z najbardziej istotnych elementów są buty. Stanowią one jednocześnie wyeksponowanie ubioru, jak i jego uzupełnienie. Dlatego też bardzo ważne jest, żeby obuwie było stosownie wybrane.

buty

Autor: Tosca Blu
Źródło: Tosca Blu

Przykładem butów, jakie pasują generalnie do każdego stroju są mokasyny . Takie obuwie gwarantuje, że z pewnością nie popełni się żadnej wpadki modowej.Generalnie poruszając kwestię odpowiedniego stroju, najpierw należy zaznaczyć, iż każdy powinien dobrać swój prywatny styl, który byłby nie tylko odpowiednikiem jego gustu, ale również przykładowo będzie adekwatny do wykonywanego zawodu. Jeżeli nasza praca bazuje raczej na relacjach o charakterze formalnym, lepiej będzie założyć klasyczne ubranie, którego elementem mogą być półbuty od a () i pasujący garnitur niż, adidasy i spodnie od dresu.

W każdych okolicznościach należy dodatkowo pamiętać, aby nie popełniać tak zwanego modowego faux pas. Klasycznym tego przykładem jest w przypadku Polaków ubieranie klapek i skarpet. Mimo, iż taka praktyka jest wyśmiewana na rozlicznych portalach internetowych o modzie, wiele osób ciągle tak się ubiera.

buty

Autor: Reebok
Źródło: Reebok

Inną kwestią na którą powinno się uważać jest właściwy dobór kolorów. Jeżeli decydujemy się na śmiałe połączenia, lepiej jest najpierw sprawdzić, czy to dobry pomysł. Dodatkowo zawsze warto rozmawiać na taki temat ze znajomymi, którzy ubierają się w sposób, w jaki my również zamierzamy to robić. Nie zawadzi także zajrzeć do sieci i pooglądać rozmaite strony o takiej problematyce. Z drugiej strony nie warto się zniechęcać, jeżeli nasze pierwsze próby zmiany stylu ubierania nie będą udane – lepiej wówczas zwyczajnie pogłębić swoją wiedzę w tym temacie. Zmiana stylu to specyficzne wyzwanie i często opłaca się jednak je podjąć. Efekty mogą być wyjątkowo pozytywne, nie będziemy żałować zainwestowanego w to czasu. A jeżeli później usłyszymy wyrazy uznania od osób, na jakich zdaniu nam zależy, tym bardziej powinniśmy być zadowoleni.