Ałun i maszynka – najlepszy zestaw który warto kupić

Regularne golenie się to istotna rzecz, wie o tym każdy facet. Niestety, spora część Polaków woli kupować kiepskie akcesoria do golenia, co jest niewybaczalnym błędem. Kiepską jednorazową maszynką oczywiście nie można się efektywnie ogolić.

W tym lapidarnym tekście prezentujemy cztery ważne artykuły, które musi posiadać w szafce każdy facet chcący prezentować się nienagannie każdego dnia. Zaprezentujemy maszynkę Merkur 34c, oldskulowy ałun w sztyfcie jak np. na oraz zestaw pędzelek plus krem do golenia.

maszynka

Źródło: flickr.com

Każdy, kto wcześniej nabywał sklepowe plastikowe nożyki, zauważy ogromną różnicę, gdy po raz pierwszy użyje w goleniu Merkur 34c. To znakomity nożyk o staroświeckich projekcie i fakturze, idealnie dopasowany do twarzy i dłoni. Dzięki solidnemu chwytowi dobrze trzyma się go w ręce, co jest ważne dla prawidłowego golenia. Merkur 34c ogoli nawet twardy zarost, nie drażniąc za bardzo skóry. Wielką zaletą maszynki Merkur 34c jest solidność produkcji – nożyk ten można stosować przez dziesiątki dni. Merkur 34c to trafny wybór dla facetów, którzy chcą codziennie się golić. Bez potrzeby częstego kupowania akcesoriów kosmetycznych.

maszynka do golenia

Wartym uwagi dodatkiem do zestawu mężczyzny jest ałun w sztyfcie. Młodsi internauci mogą nie wiedzieć, czym jest ta istotna substancja, zatem przypomnijmy – ałun efektywnie hamuje krwotok. A więc ałun w sztyfcie to kluczowy element w łazience, gdyż w czasie golenia nierzadko pojawiają się niewielkie uszkodzenia naskórka. Nie są one szczególnie bolesne, jednak mocno przeszkadzają, gdyż krew może kapać przez godziny. Ałun w sztyfcie nałożony szybko po zranieniu skutecznie hamuje krwotok.

Na koniec artykułu należy jeszcze wspomnieć, że pan, który chce utrzymać klasyczny imidż, musi kupić również krem do golenia. Koniecznym uzupełnieniem do takiego kremu jest pędzelek – na pewno kiedyś patrzyłeś, jak twój dziadek strzygł zarost, używając takiego fajnego wynalazku.