Aranżujemy kosmetyczny salon

Salon kosmetyczny to biznes, który zawsze znajdzie nabywców. Rozmach zamierzanego przedsięwzięcia zależy oczywiście od ilości pieniążków, jakimi rozporządzamy. Nie trzeba jednak inwestować setek tysięcy złotych, ażeby ruszyć z działalnością. Im ogromniejszy lokal, tym prościej go zaaranżować i w przyszłości poszerzyć obszar usług.

Czy zszokował Cię prezentowany artykuł? Żeby zgłębić temat kliknij tutaj oraz poznaj więcej szczegółów – z pewnością będą dla Ciebie zadziwiająco ciekawe.

40 metrowe pomieszczenie zupełnie wystarczy, ażeby ruszyć z elementarnymi kosmetycznymi usługami. Przestrzeń, jaką mamy do dyspozycji, koniecznie należy podzielić na odcinki, w których wydzielony zostanie zakątek do robienia manicure, odseparowane od reszty miejsce z wygodnym fotelem do przeprowadzenia pedikiur a także autonomiczny pokój do kosmetyki buzi, epilacji albo wykonywania masażu. W dobrym salonie piękności przyda się toaleta. Albowiem czynsze wynajmu nie należą do najtańszych, warto tak uplanować powierzchnię, ażeby z jednej strony każdy metr kwadratowy zdołał na siebie zarabiać, a z drugiej góra stolików, krzeseł jak też szaf nie ograniczało poruszania się w nim. Należycie zaadaptowane pomieszczenie musi być jasne, proste w utrzymaniu a także sprawiające odczucie sterylnego. Jeżeli mamy możliwość, wyselekcjonujmy lokal na parterze – łatwo będzie wyeksponować go z pomocą witryny. Następna sprawa to lokalizacja biznesu. Centrum jak za każdym razem jest interesujące, nie musi być jednakże wyśnionym punktem na rozkręcenie działań i zdobycie wielkiej ilości klientów. Peryferie miasta również mogą okazać się lokalizacją idealną, zwłaszcza kiedy w okolicy nie brak osiedli bloków lub budynków jednorodzinnych. Prócz palety wyrobów potrzebnych do przeprowadzenia określonych zabiegów konieczny będzie sterylizator kosmetyczny do sprzętów kosmetycznych, masażer do stóp jak też jednorazowe: czepki chroniące włosy, bielizna (konieczna przy depilacji), japonki (do wyschnięcia pedikiur) a także kapcie albo ochraniacze, by klienci nie wchodzili w obuwiu do strefy zabiegów na twarz oraz ciało.


Należy zaopatrzyć się również w lakiery hybrydowe sklep jaki je oferuje z pewnością znajdziemy w necie.