Bądź swoim własnym stylistą czyli sztuka samodzielnego wykonywania biżuterii.

Każda z pań niezależnie od okazji marzy o tym, aby wyglądać modnie i przede wszystkim niepowtarzalnie. Nie każda z nas może sobie także pozwolić na kreację od znanego projektanta czy stylisty. Co zrobić, aby wyglądać świetnie i niepowtarzalnie niskim nakładem finansowym?

biżuteria

Autor: Marek Wójcicki
Źródło: Kate&Kate

Odpowiedź jest prosta – skupić się na dodatkach, które w doskonały sposób podkreślą banalną sukienkę. Unikalność dodatków zapewnimy sobie wykonując je samodzielnie – z koralików, kolorowych wstążek, cekinów czy nawet szkła i plastiku. Poniżej kilka pomysłów nie tylko na wykonanie swoich mini arcydzieł ale także doskonały sposób na zagospodarowanie sobie wolnego czasu w niezwykły sposób.

Niezwykłe rękawiczki nie tylko na chłodne dni

Pierwszą propozycją urozmaicenia banalnego stroju jest przerobienie codziennych rękawiczek. Mitenki, bo o nich mowa, to rękawiczki bez palców, bardzo popularne w XVIII w. a które teraz mają swój modowy come back. Mitenki mogą być ażurowe, wełniane, jedwabne a nawet skórzane. Możemy je przyozdobić doszywając koraliki, pióra, koronki czy cekiny aranżując swoją kompozycję.

Dajemy Ci darmowe wejście do nowych treści, jeżeli tematy zawarte na tej stronie bardzo Cię zaaferowały. Zatem nie zwlekaj!

Posiadając już ciepłe i piękne rękawiczki czas zastanowić się nad biżuterią. Doskonałym sposobem będzie własnoręczne wykonanie kolczyków – z modeliny lub ozdabiając kawałki drewna, szkła, plastiku czy materiałów. Śliczny i nietuzinkowy wygląd na pewno zapewnią nam kolczyki z modeliny. Zaletą takiej ozdoby (zobacz więcej bombki muchomorki) jest brak ograniczeń – możemy ulepić to to, co tylko wymarzymy sobie nosić na uszach zaczynając od małych torcików po ulubione zwierzaki czy postaci z filmów.

Gwiazda kina na uszach – czemu nie?

biżuteria

Autor: Kate&Kate
Źródło: Kate&Kate

Ogromną popularnością darzone są wizerunki znanych aktorów czy gwiazd filmu widniejące na biżuterii. Niewiele z nas jest świadoma, że biżuterię z takim motywem możemy stworzyć samodzielnie. Sposób ten nazywana jest decoupage. Kolczyki decoupage możemy stworzyć z ulubionego materiału – drewna, szkła czy kawałka plastiku. Metoda polega na naklejeniu obrazka z papieru czy wstążki nadając mu dowolny kształt do powierzchni materiału. Własnoręcznie wykonanie ozdoby to idealny sposób na niepowtarzalny wygląd i ożywienie banalnej kreacji. Nie potrzeba na to ani dużych pieniędzy ani wielkich umiejętności manualnych, do ich zrobienia wystarczy pomysł i zapał.

Źródło: Artillo