Wyjątkowa biżuteria ze srebra w sam raz dla Ciebie

Człowiek od zawsze uwielbiał ozdabiać swoje ciało biżuterią. Pierwsze ślady takich przedmiotów pojawiły się aż dwadzieścia dwa tysiące lat temu. W tak zamierzchłych czasach materiałem, który służył temu było drewno lub muszle. w miarę upływu wieków i rozwoju cywilizacji zaczęto stosować bardziej wyszukane surowce. Dopiero około trzy i pół tysiąca lat przed naszą erą zaczęto do tego używać materiałów znanych nam dzisiaj jako szlachetne, czyli srebra i złota.

Poza upiększaniem ciała biżuteria służyła również innym celom – posiadała wartość magiczną. Była nacechowana religijnie i związana była ze światem wierzeń oraz mitów. W zamierzchłych czasach podobnie jak dzisiaj przypisywano rozmaitym amuletom nadprzyrodzoną moc i wierzono, że noszenie jakiejś biżuterii przyczyni się do sukcesu w bitwie lub szczęściu w miłości, uchroni przed chorobą i odegna złe duchy. Biżuteria złota i srebrna wyrabiana w czasach starożytnego Rzymu i starożytnej Grecji to w głównej mierze niezwykle szczegółowo dopracowane oraz bardzo estetyczne bransolety o kształtach jadowitych węży, różnego typu naszyjniki i szpile do włosów oraz do spinania szat i inne. Przedmioty te wykonywane były nie tylko ze złota i srebra ale również z brązu.

Przez wieki rozwijały się nie tylko techniki wyrabiania biżuterii, ale także rozwijały się motywy, które umieszczane były na wszelkiego typu ozdobach. Okresem, w którym w Europie nastąpił największy rozwój złotnictwa był wiek wiek szesnasty oraz siedemnasty. Często złote i srebrne wyroby były wzbogacane o kamienie szlachetne takie jak szafiry, perły czy też diamenty.

W czasach obecnych mamy bardzo duży wybór wszelkiego rodzaju biżuterii. Można przejrzeć asortyment sklepów internetowych oraz hurtowni złota i srebra praktycznie nie wychodząc z domu. Wystarczy zajrzeć na strony takie jak hurtownia biżuterii złotej, czy też hurtownia srebra, żeby obejrzeć cały niezwykle bogaty asortyment tych sklepów (Wystarczy poszukać – więcej informacji znajdziesz bez problemu w Sieci). Możemy przebierać w rozmaitych wzorach, które mogą być stylizowane na klasyczne lub też bardziej nowoczesne. Ponadto istnieją też specjalnego przeznaczenia kolekcje o charakterze bardziej wyszukanym i ekskluzywnym. Każda hurtownia złota (hurtownie jubilerskie) lub wyrobów srebrnych troszczy się o to, aby ich produkty i wzory były niepowtarzalne i wyjątkowe.