Broda- atrybut atrakcyjnego mężczyzny. W jaki sposób o nią zadbać i jakie kosmetyki stosować, by dobrze wyglądała?

Odpowiednio przystrzyżony zarost może być bardzo męski tudzież atrakcyjny. Coraz chętniej panowie decydują się na efektowną brodę, nierzadko w towarzystwie wąsów, które mogą sprawić, iż wyglądają dostojniej tudzież niezwykle męsko. Ta część naszego ciała niekiedy wymaga specjalnej pielęgnacji.

golenie maszynką

Autor: Christina zur Nedden
Źródło: http://www.flickr.com
Najczęściej wykorzystywanym sposobem na pozbywanie się zarostu jest maszynka jednorazowa. Tego rodzaju rozwiązanie nie zawsze jednak sprawdza się, jeżeli mamy dłuższą brodę albo potrzebujemy dokładnego golenia. Bardzo dobrym rozwiązaniem dla panów posiadających brodę będzie golarka z trymerem, dzięki której przyciąć odpowiednio zarost, gdy zajdzie taka potrzeba. Bardzo przydatne są również ostre nożyczki, którymi możemy przycinać niepożądane kosmyki. Jeśli nasz zarost częściowo wymaga całkowitego wygolenia warto nabyć pędzel do golenia Zestaw (zobacz tu), którego elementami są pędzel jak również krem do golenia mogą sprawić, iż nawet najtwardszy zarost nie sprawi nam problemu. Najlepiej zainwestować w produkt z naturalnego włosia przykładowo pędzel Badger, by nie podrażniać skóry.

Przed podjęciem decyzji o zapuszczaniu brody trzeba dobrać ją do kształtu swojej twarzy. Nie każdy może dobrze wyglądać przykładowo z trzydniowym zarostem albo kozią bródką. O brodę, identycznie jak o włosy na głowie powinniśmy zadbać, używając odpowiednich kosmetyków. Kosmetyki (Sprawdź – > kwasy hydroksylowe) do brody to przede wszystkim woski a także olejki czy też balsamy . Woskiem można nadać wymarzony kształt, na przykład naszym wąsom, by były odrobinę podkręconei utrzymały swój kształt przez długi czas. Olejki oraz balsamy stosowane są do delikatnego nabłyszczania włosów, żeby prezentowały się jeszcze lepiej. Poszukując takich kosmetyków do pielęgnacji brody najlepiej wybierać firmy, które specjalizują się przede wszystkim w kosmetykach dla mężczyzn.

pianka do golenia

Autor: The Cookiemonster
Źródło: http://www.flickr.com
Zadbana jak również męska broda może oczarować zarówno mężczyzn jak i kobiety. Warto jednak w odpowiedni sposób dopasować ją do kształtu twarzy tudzież dbać o nią, żeby zachowywała upragniony kształt. Dzięki odpowiedniej pielęgnacji będziemy mogli cieszyć się idealnym tudzież bardzo eleganckim wyglądem w każdym momencie, właśnie za zasługą brody.