Broszka – metoda na podkreślenie swojej stylizacji

Broszka. Niewielki rozmiar, wielka radość. Przy czym taka w niej siła… Niestarannie dobrana doda nam lat i zniszczy nawet najbardziej zaplanowany strój. nienagannie dopasowana, nada odpowiedniego charakteru kreacji, a nam pewności siebie i wdzięku. Na pewno są między nami panie, którym broszki kojarzą się z minionymi epokami, modą retro i prezentem od babci. Jednak prawdziwe fashionistki i osoby, dobrze zorientowane w świecie mody wiedzą, że dodatek ten pojawia się każdego sezonu wśród kolekcji najbardziej znanych domów mody.

W jaki sposób nosić broszki by dodawały nam urody a nie lat?

Stylizacja modowa

Autor: Maria Morri
Źródło: http://www.flickr.com

Najważniejsza zasada: zestawiajmy stare z nowym. Nie przerażajmy się połączeń typu : broszka po babci ze szlachetnych materiałów i zwykły T – shirt z sieciówki. Właśnie na takim efekcie przełamania nam zależy! Na mniej poważnym, acz robiącym wrażenie stylu. Zasada ta ma odniesienie także i w drugą stronę – pokuśmy się, aby do sukienki, żakietu lub płaszcza w stylu vintage przypiąć modne, zabawne broszki z filcu, plastiku. Możemy też zdecydować się na samodzielne jej stworzenie, gdyż wbrew pozorom nie jest to trudna sztuka.
Kolejną mającą znaczenie sprawą, którą musimy wziąć pod uwagę, jest miejsce przypinania broszki. Oczywiście, najbardziej popularnym miejscem jest klatka piersiowa, lecz dlaczego by nie ozdobić kołnierzyka? Skromna koszula nabierze dzięki naszej fantazji elegancji i szyku.
Po trzecie, broszki dobrze prezentują się nie tylko w towarzystwie sukienek i marynarek, ale też ze swetrami. Nieciekawy kardigan zyska niepowtarzalnego i całkiem nowego stylu w towarzystwie broszki.

Broszka to także sprawdzony przez nasze mamy sposób na odmianę naszych torebek, rękawiczek, pasków czy butów. Znany stylista Gok Wan w interesujący sposób uczy kobiety jak z niespecjalnych pantofli stworzyć główny punkt naszej stylizacji dopinając dwie broszki (zobacz w Brak nam funduszy na wieczorowa torebkę? Przypnijmy broszkę do takiej, którą już posiadamy w swej szafie.
Nie obawiajmy się więc broszek! Prawidłowo dobrane, postawią przysłowiową kropkę nad „i” naszym stylizacjom.