Buty na ciepłe dni – porównaj ofertę

Lato to specyficzny czas, wymagający odpowiedniego stroju. W Polsce zazwyczaj okres ten bywa niezwykle gorący, z temperaturą powyżej 30 stopni. Poza tym lata w Polsce niekiedy są też deszczowe i wilgotne, mimo że to zdarza się o wiele rzadziej niż upalna pogoda. Z tej przyczyny do tego czasu trzeba się dobrze przygotować.

buty

Autor: S’Portofino
Źródło: S’Portofino
Ma to szczególne znaczenie dla stroju. Podczas upałów należy bowiem ubierać się jak najbardziej lekko i przewiewnie. W przeciwnym razie skóra nie może oddychać, a ciało wydziela dużo potu, co może doprowadzić do nieprzyjemnych otarć różnych miejsc ciała. W tym czasie korzystne jest zakładanie zarówno krótkich szortów i spódnic, jak i dłuższych, ale przewiewnych elementów. Trudności mogą sprawiać w tym okresie okoliczności firmowe czy biznesowe, wymagające oficjalnego ubioru. W niektórych biurach dopuszcza się na przykład noszenie koszul z krótkim rękawem przez pracowników. Analogicznie kwestia wygląda z obuwiem na lato, które także musi być dostosowane do aktualnych warunków.

Buty dla mężczyzn

buty

Autor: S’Portofino
Źródło: S’Portofino
Mężczyźni aktualnie coraz chętniej wybierają rozwiązania w zakresie obuwia, które kiedyś były w dużym stopniu typowo kobiece. Sandały na lato są dla mężczyzn bardzo dobrą opcją, obecnie nikogo już nie dziwią nawet japonki dla mężczyzn. W odkrytych butach podczas upału stopa jest w stanie oddychać, co jest przydatne zwłaszcza z uwagi na to, że męskie stopy często mają większą tendencję do pocenia niż kobiece. Pomimo tego nadal wielu panów w lecie woli nosić buty sportowe takie jak popularne adidasy. Czasami powoduje to odparzenia stóp (stylowe buty męskie).

Obuwie damskie

Obuwie damskie to temat w zasadzie niewyczerpany, w tej sprawie ciągle coś ulega zmianie, pojawiają się nowe trendy. Jeżeli chodzi o upalny okres letni, większość kobiet wybiera w tym czasie sandały, czasami bardzo odkryte. Jeżeli chodzi o elegancję w lecie, jest również znaczny wybór damskich sandałów na obcasie, wysokim lub niskim. Poza tym w ostatnich latach spośród obuwia na lato panie chętnie wybierają baleriny z uwagi na to, że są wygodne i pasują do wielu stylizacji. Ponadto wiele kobiet wybiera także buty letnie o bardziej sportowym kroju (czytaj więcej).