Buty sportowe nie tylko na fitness, lecz również na prywatkę

Moda jest czymś co nas otacza i nawet, jeżeli nie specjalnie obchodzą nas aktualnie panujące trendy, chcąc nie chcąc zderzamy się z nimi na co dzień. Pomimo tego czy śledzimy co akurat się nosi, czy nie, zapewne wiemy co w danym sezonie jest na topie. Trendy w modzie przychodzą i zmieniają od lat, jednakw dzisiejszych czasach, oddziaływanie mediów uwydatnia to zjawisko. Moda, to jednak nie tylko względy, przecież nasz ubiór powinien spełniać także funkcję użytkową.

adidas

Autor: Arturo Pardavila III
Źródło: http://www.flickr.com

Trendy w modzie tyczą się zarówno fasonów ubrań, rodzajów obuwia, czy też akcesoriów jak również poszczególnych firm. W ostatnim czasie bardzo modne zrobiły się obuwie sportowe. Dawniej łączone jedynie z osobami uprawiającymi sport, dziś choćby jedną parę sportowych butów ma prawie każdy. Popularność trampek i adidasów doprowadziła do tego, że łączy się je nawet z eleganckim płaszczem, czy sukienką.

Prócz nowości, w sklepach ogólnodostępne są niesamowicie popularne już modele buta sportowego. Na przykład produkowane od ponad 20 lat i ciągle udoskonalane buty Nike Air Max 90, które mają swoich fanów na całym świecie. Ich znakiem rozpoznawczym jest okienko na pięcie, tak zwane loveheart. Na początku obuwie Nike Air Max 90 były produkowane jako buty stricte dla biegaczy, jednakże z biegiem czasu stały się obuwiem dla mas. Te buty to nie tylko uniwersalny projekt, ale szczególnie wygoda i komfort użytkowania. Następnym bestsellerem stały się buty Adidas ZX, których historia, podobnie jak Air Max’ów zaczęła się wiele lat temu od biegówek.

Nic więc dziwnego, że obie pary posiadają podobną konstrukcję. Adidas ZX także przeszły rewolucję, dzięki której stały się obuwiem na co dzień. Niewątpliwie modele obuwia Nike Air Max i Adidas ZX to modele kultowe, cechujące się efektownym wzornictwem i komfortem użytkowania. Chętnie noszą je zarówno panie, jak i mężczyźni. Jeśli chodzi o najnowsze wydania butów kobiecych, warte przymierzenia są buty damskie Timberland. Marka znana jest przede wszystkim z butów outdoorowych. Dedykowane są kobietom ceniącym sobie wygodę, jakość i klasyczny design.

adidas

Autor: McArthurGlen Designer Outlets
Źródło: http://www.flickr.com

Obuwie damskie Timberland łączą w sobie wszystkie wyszczególnione cechy, dlatego zaskarbiły sobie rzesze wiernych miłośników. Przy wyborze właściwych dla siebie butów, warto odpowiedzieć sobie na pytanie, czego właściwie oczekujemy od obuwia. Czy tylko nowoczesnego designu, czy bardziej komfortu, a może najlepszym sposobem byłoby połączenie obu cech? Więcej na stronie .