Chemiczny peeling staje się zdecydowanie bardziej popularny wśród kobiet

Jego kluczowym celem jest efektywna poprawa stanu skóry zarówno na twarzy, szyi, a także rękach. Możemy w ten sposób oczyścić i w dużej mierze wygładzić oraz wpłynąć na koloryt skóry. Dermatologia estetyczna już od wielu lat docenia plusy tego zabiegu. Odpowiednio dobrany kwas może idealne wpływać na wygląd naszej skóry.

dermatologia

Autor: Luke Lehrfeld
Źródło: http://www.flickr.com
Najważniejszym zadaniem w tej sytuacji jest usuwanie naskórka, które pozwala pozbyć się przebarwień skóry, drobnych zmarszczek tudzież blizn potrądzikowych.

Bez zwłoki zobacz na stronie podobne wpisy. Tam również znajdziesz coś pasjonującego, ponieważ prezentuje ona pokrewną tematykę.

Ale zanim zdecydujemy się ostatecznie na chemiczny peeling, powinniśmy pozyskać informacje dotyczące reakcji skóry na zabieg.

Peeling chemiczny to dość inwazyjny zabieg, z tego powodu każdorazowo musi być wykonywany przez doświadczonego specjalistę. Specjaliści z polecają robienie tego zabiegu w okresie jesienno-zimowym, kiedy promienie słoneczne są zdecydowanie najsłabsze. Oprócz tego musimy pamiętać, że podrażniona skóra wymaga parudniowej rekonwalescencji i niezwykle ważne jest unikanie ekspozycji na słońce.

Peeling chemiczny nie jest polecany osobom, które cierpią na różnego typu alergie skórne. Nie może być również stosowany przez kobiety ciężarne czy też mających różnego typu uszkodzenia naskórka. Również przyjmowanie niektórych leków może również stanowić przeciwwskazanie do stosowanie peelingu chemicznego, który jest stosunkowo inwazyjnym zabiegiem.
Peeling chemiczny zalecany jest wszystkim osobom, które pragną wpłynąć na wygląd swej skóry i pozbyć się niechcianych defektów. Kwasy dokładnie oczyszczają skórę,

medycyna

Autor: www.sxc.hu
Źródło: www.sxc.hu

a oprócz tego działają odmładzająco i usuwają różnego rodzaju niedoskonałości, takie jak przebarwienia, blizny czy suchość skóry. Idealne rezultaty odnotowują również (zapraszamy serdecznie) kobiety zauważające pojawianie się zmarszczek.

Dla odpowiednich rezultatów bardzo ważne bywa jednak nie tylko odpowiednie zrobienie zabiegu, ale również późniejsza pielęgnacja skóry. Po peelingu skóra przez jakiś czas może być zaczerwieniona, czasem pojawia się również rumień, a nawet niewielkie obrzęki. Nie powinniśmy się drapać ani nawet dotykać skóry. Nie można także przez co najmniej jeden dzień wykonywać makijażu lub stosować inwazyjnych preparatów kosmetycznych.