• Home
  • Klasa-strDodatki hand made
  • Co jest konieczne podczas trekkingu po górskich szlakach? Czym kierować się przy wybieraniu odpowiednich butów ? Jaką kurtkę wybrać?

Co jest konieczne podczas trekkingu po górskich szlakach? Czym kierować się przy wybieraniu odpowiednich butów ? Jaką kurtkę wybrać?

Każdy miłośnik wypraw w góry powinien być świadom tego, jak ważny jest odpowiedni ubiór na trasie. Dotyczy to tak samo amatorów, jacy od czasu do czasu chodzą górskimi trasami, jak również całkowitych zapaleńców, którzy często wybierając się w góry oddając się całymi dniami trekkingowi. Jakie rzeczy powinny charakteryzować ubiór takiej osoby? Podstawa to na pewno dobre buty. Nie ulega wątpliwości, że bez odpowiedniego obuwia, trekking może okazać się bardzo nieprzyjemny. Istotne, aby buty były wygodne, dobrze dopasowane, nieprzemakalne.

kurtka

Autor: Barely Noticed Stuttgart
Źródło: http://www.flickr.com

Istotne by nie doprowadzić do powstania otarć na stopach, które będziemy później musieli leczyć parę dni. Kiedy często wybieramy się w góry latem, na wiosnę albo jesienią to wystarczą półbuty podejściowe. Już minęły czasy, kiedy to w góry zawsze ubierało się buty za kostkę. Jeśli nie chodzimy z ciężkim plecakiem po trudnym terenie, to tego typu buty w zupełności wystarczą. Do tego są wygodne oraz nie są tak sztywne, przez co podejścia pod strome stoki są z pewnością łatwiejsze. Następna rzecz to kurtka. Tutaj oprócz nieprzemakalności ważna jest także odporność na wiatr. Kurtki softshell będą często świetnym wyborem. To odzież wierzchnia, jaka chroni przede wszystkim przed wiatrem, a przy okazji też dobrze oddycha. To spory plus, ponieważ w przypadku cięższych i całkowicie nieprzemakalnych kurtek ta oddychalność pozostawia dużo do życzenia. Ważne jest też to, że pomimo tego, iż kurtka ta nie jest nieprzemakalna, to na początku przez dłuższy czas dobrze chroni przed deszczem pierwotna warstewka impregnacji. Oprócz tego kurtka ta dobrze chroni przed zimnem. W gorszą pogodę z pewnością sprawdzą się kurtki wojskowe – Odzież ta, charakteryzuje się tym, iż jest niesamowicie wytrzymała, bo ma posłużyć jako profesjonalne okrycie wierzchnie w ciężkich warunkach.

Hej, sprawdź to szlafrok ślubny, jeżeli jeszcze nie dotarła do Ciebie wiadomość o tej ciekawej stronie a zobaczysz, że okaże się ona dla Ciebie bardzo interesująca.

Kurtki te są w związku z tym przeznaczone, zależnie od modelu na inne pory roku oraz powinny dawać doskonałą ochronę przed złymi warunkami atmosferycznymi. Wszystkie one jednak chronią doskonale przed wiatrem, deszczem jak i zimnem, to znaczy tym, co najbardziej doskwiera w górach, gdy pogoda na zewnątrz nie jest najlepsza. Oprócz kurtki i butów jest na pewno mnóstwo innych przydatnych gadżetów i odzieży, które ułatwiają wędrówki po górach oraz dają lepszy komfort – popularny sklep. Natomiast to już zależy od tego jakie mamy fundusze. Na tego typu rzeczy można przeznaczyć naprawdę sporo pieniędzy, lecz to już my musimy podjąć decyzję.