• Home
  • Klasa-strUrodowe tricki
  • Co znaleźć można w kosmetykach oferowanych w normalnej sprzedaży, dlaczego należy uważać na niektóre substancje.

Co znaleźć można w kosmetykach oferowanych w normalnej sprzedaży, dlaczego należy uważać na niektóre substancje.

Wielu ludziom się wydaje, że jeżeli wybierają markowe kosmetyki, promowane w telewizji albo internecie, to muszą być one wysokiej jakości. Faktycznie prezentują się one bardzo ładnie i są dosyć skuteczne, jednak jest z nimi jeden kłopot. Wiele z nich posiada w składzie pozornie nieszkodliwe związki, jakie jednak wcale takie niewinne nie będą, jak przekonują nas usilnie producenci.

piekne włosy

Autor: Stacie DaPonte
Źródło: http://www.flickr.com

Dość mocno są nimi nafaszerowane przykładowo szampony do włosów, jak się sprawdzi dokładnie etykiety, to okazuje się, że zdecydowana większość dostępnych w sklepach szamponów coś w swoim składzie posiada. Problem w szczególności dotyczy dwóch rodzajów związków, czyli SLS, SLES, i parabenów.

Stworzyliśmy dla Ciebie nowe zajmujące notki na interesujący Cię temat. Wejdź do nowego wpisu oraz czytaj raport.

Związki wymienione jako pierwsze wypłukują często naturalną warstwę lipidową, przez co mogą głębiej wnikać w naskórek. Lecz przez to mogą przyczyniać się do obniżenia jej odporności, podrażnień i wysypek, dlatego też należy z nimi być ostrożnym. Sporo tych związków jest stosunkowo bezpieczna, są jednak też takie, które u części osób mogą spowodować problemy.

Za to parabeny są po prostu konserwantami, dzięki którym kosmetyki dłużej wytrzymują na półkach i się nie psują. Jednak to właśnie one ponoszą odpowiedzialność za różnego rodzaju pokrzywki, wysypki i alergie, z tego też powodu także powinno się ich unikać. Niestety w praktyce dobry szampon bez parabenów może być trudny do znalezienia i wymaga niekiedy dokładnego sprawdzania etykiet. Producenci, w szczególności duże firmy, masowo używają tych substancji do tego, aby ich kosmetyki jak najlepiej pachniały i wyglądały. Zobacz więcej:

Klientka u fryzjerki

Autor: Special Olympics Connaught
Źródło: http://www.flickr.com

Tak naprawdę mało które kosmetyki, które są do kupienia w zwykłych sklepach i drogeriach ich nie posiadają, więc dla świadomych klientów może to być duży problem. Rozwiązaniem jest używanie kosmetyków naturalnych, opartych tylko na składnikach naturalnych, które zyskują coraz większą popularność. Bardzo chwalone pośród klientów przykładowo są indyjskie kosmetyki do włosów, do ich produkcji używa się wyłącznie olejki z roślin które rosną w tym kraju. Więcej w temacie: