Co powinien potrafić mężczyzna

Golenie to dla mężczyzny niezwykle istotna czynność. Dla młodzieńca to następny etap w procesie stawiania się dorosłym. Prawie każdy facet pamięta, z jaką satysfakcją nosił pierwszy wąsik. Choć potem mógł zdecydować o goleniu się „na gładko”, ten moment pamiętać musi.

golenie i kremy

Autor: Raymond Bryson
Źródło: http://www.flickr.com

Poranna toaleta to czynność niezwykle przyjemna, są mężczyźni, jacy uważają tę czynność za jeden z najprzyjemniejszych momentów w czasie poranka. Z jakiego powodu golenie jest tak przyjemne? Głównie przez używane do tej czynności akcesoria. Mężczyźni dzielą się na sympatyków maszynek elektrycznych i na zwolenników pędzla. Obydwie metody są dziś równie efektywne, a więc dobór metody jest uzależniony wyłącznie od upodobań użytkownika.

Zaintrygowany? To dla nas optymistyczna wiadomość. Zatem kliknij tu whisky i czytaj nawet bez końca następne rzetelne wątki.

Golenie maszynką na żyletki jest w sam raz dla panów lubiących dokładność. W tej metodzie nie ma miejsca na pomyłki, należy wykazać się wytrwałością jak też delikatnością. Tok golenia to cały, długi rytuał.

Najpierw musimy rozprowadzić przy pomocy wody trochę kremu d​o golenia. Konieczny będzie odpowiedni pędzelek; najdroższe i najlepsze będą te stworzone z włosia końskiego czy borsuczego. W wyższym stopniu ekologiczne usposobieni panowie (albo zwyczajnie – gospodarni) używają pędzelków tańszych, zrobionych ze sztucznego włosia. W ten sposób sympatyczne zwierzątka nie tracą żywota. Następnie należy odpowiednio delikatnie użyć żyletki. Wymagana w tym przypadku będzie daleko idąca ostrożność jak też delikatność, gdyż nadmiernie silny nacisk na skórę może powodować skaleczenia, które są dość bolesne i prezentują się pięknie.

Mężczyzna w garniturze

Autor: Jonas Weckschmied
Źródło: http://www.flickr.com
Perfekcyjne golenie maszynką na żyletki – czyli takie gdy nie widać na naszej buzi zacięć – wymaga czasu. Należy po prostu nabrać wprawy. Po goleniu dobrze jest użyć płynu po goleniu Taylor of bond street w charakterze wykończenia całego rytuału – poniekąd jako wiśnia na torciku. O wiele mniej uciążliwą metodą golenia się jest użycie elektrycznej maszynki. Jej plusem jest to, iż przebieg golenia jest jednocześnie typem masażu twarzy. Rzecz jasna i w tym przypadku także zwieńczeniem jest użycie ulubionej wody toaletowej Baxter of California. Elegancki dżentelmen „zaczyna się od brody”. Następnym krokiem jest rozważanie stosownej garderoby. Mimo pozorów dres nie wszędzie będzie odpowiedni.

Odwiedź autorski serwis (http://www.czarnakreda.pl/sprawdz-oferte/) – wystarczy kliknąć na umieszczony niżej link i w nowym artykule masz możliwość poznać ekstra informacje na ten ciekawy wątek.