W jaki sposób mądrze skompletować odzież?

Szafa – co powinno się w niej znaleźć? Jak wyposażyć swoją garderobę, aby już nigdy nie narzekać, że nie mamy w co się ubrać? Większość z nas ma sporo ubrań. Spodnie, bluzki, sweter, marynarki, spodenki i sukienki – nierzadko wręcz nie mieszczą się one w szafie. A mimo to na bieżąco kupujemy następne. Chodzimy do centrów handlowych, sklepików czy bazarów. I w każdym z tego rodzaju miejsc jesteśmy w stanie kupić coś, co nam się spodoba. A mimo to gdy nadejdzie jakaś ważna okazja i tak narzekamy, że nie mamy co na siebie włożyć – obuwie nie pasuje do torebki, spódnica do czapki, a rękawiczki do bluzki. I tym sposobem znów musimy udać się na zakupy i wydać kolejne pieniądze. Która z kobiet nie spotkała się z tego typu scenariuszem?

kobieta

Autor: Ashley Webb
Źródło: http://www.flickr.com
Co zatem powinna uwzględniać garderoba, aby uniknąć takich problemów? Najlepiej postawić między innymi na klasyczne ubrania. Starajmy się wybierać takie fasony i kolory, które pasują do większości pozostałych ubrań i dodatków. Te wymyślne może i są ładne czy kreatywne, ale później okazuje się, że ciężko je z czymkolwiek zestawić – pomocne źródła. Dlatego też rzadko je zakładamy i po prostu marnują się w szafie. Jeżeli już więc kupujemy sukienki dziewczęce rozmiar 46, wybierajmy takie, do których będzie pasował chociaż jeden z posiadanych już żakietów – a najlepiej kilka. Jeśli zbliża się ślub znajomych i potrzebujemy sukienki rozmiar xl – wybierzmy taką, która nie będzie jednorazowa, ale jaką będziemy mogli założyć również na niedzielny spacer lub na imprezę. Niech więc nie będzie zbyt wymyślna, tylko klasyczna i nieco skromniejsza.

strój kąpielowy

Autor: ビッグアップジャパン
Źródło: http://www.flickr.com
Poza tym oczywiście w naszej szafie powinny się znaleźć elementy ubioru tego rodzaju, jak chociażby kąpielówki męskie reebok czy z kolei buty sportowe 37. Jeśli o to chodzi postawmy raczej na jak najlepszą jakość. W końcu jeśli ćwiczymy, pływamy na basenie, trenujemy, to zwykle robimy to dość regularnie i przez dłuższy czas. Warto więc znaleźć coś wygodnego, z czego będziemy zadowoleni, niż za jakiś czas znowu zaopatrywać się w nowe dresy, czy kolejne buty – poznaj przykłady. Zresztą każde z naszych ubrań powinno być w miarę możliwości dobrej jakości, wyprodukowane z porządnego materiału. Tym sposobem nie będziemy chodzić na zakupy aż tak często i więcej zaoszczędzimy.