Czym jest ajurweda? Jak tego rodzaju kosmetyki wpływają na naszą urodę? Co powinniśmy wiedzieć?

Ajurweda jest to bardzo stary, bo liczący ponad pięć tysięcy lat system leczniczy. Pochodzi z Indii, a nazwa wzięła się od słów ajus/ajur, jakie oznaczają życie, veda natomiast to wiedza. Jest to więc wiedza o życiu, ponieważ nie obejmuje tylko leczenia chorób, lecz stwarza system filozoficzny, jaki odnosi się do niemal każdego aspektu życia.

Ajurweda pochodzi z przekonania, iż każda rzecz, która istnieje we wszechświecie, powstała z 5 wielkich żywiołów, czyli ziemi, ognia, wody, przestrzeni i wiatru. Dzięki połączeniu tych żywiołów wytwarzają się trzy najbardziej istotne typy energii biologicznej, co oznacza dosze . Każda dosza odznacza się innymi funkcjami i charakterystycznymi cechami, każdy człowiek natomiast jest unikalną i wyjątkową kombinacją doszy. Każda osoba potrzebuje najbardziej właściwej pielęgnacji, faktycznie gwarantują to kosmetyki ajurwedyjskie.

naturalne kosmetyki do ciała

Autor: TIM HOGGARTH
Źródło: http://www.flickr.com

Konieczne jest nawilżanie. Suche włosy oraz skóra będzie najlepiej zadbana przy pomocy olejowej pielęgnacji wzbogaconej o składniki nawilżające, typu aloes czy kwas hialuronowy. Używanie właściwych olejków na twarz i włosy bardzo dobrze nawilży i zwiększy elastyczność, jednocześnie nadając blask. Właściwe kremy odżywiają skórę nadając jej naturalny, zdrowy kolor. Każda skóra, szczególnie zestresowana, jest podatna na zmarszczki i zaczerwienienia. Najlepsza więc będzie dla niej kuracja łagodząca i wzmacniająca, najbardziej tego rodzaju, w jakiej używa się naturalne wyciągi roślinne. Różnorakie typy kosmetyków ajurwedyjskich oferują komfort zmęczonej oraz wrażliwej skórze. Dla skóry przetłuszczonej z wypryskami najlepsze będzie łagodne złuszczenie, pomocne w tym staną się produkty ziołowe. Więcej info: kliknij tutaj

Najbardziej optymalne składniki to kurkuma, cytryna a także olejek z drzewa herbacianego. Ciekawym rozwiązaniem jest rzeczywiście aloesowy krem do twarzy oraz ciała.

Masz chęć na następne ciekawe artykuły? Nie ociągaj się! Stworzyliśmy ich przecież dużo. Więc kliknij i ciesz się ostatnimi opisami.

Do regularnego natomiast używania świetna będzie ziołowa maseczka do zanieczyszczonej skóry. Dla tłustej skóry także najbardziej korzystne będą olejki, np. lekki olejek z różowym lotosem, który ograniczy produkcję sebum oraz jednocześnie odżywi skórę. Najkorzystniej zaopatrywać się w takie kosmetyki w specjalistycznych sklepach, więc jak chcemy kupić kosmetyki ajurwedyjskie przez Internet, co będzie najlepszym wyborem.