Czym jest ajurweda? Jak tego rodzaju kosmetyki wpływają na naszą urodę? Co powinniśmy wiedzieć?

Ajurweda jest to bardzo stary, bo liczący ponad pięć tysięcy lat system leczniczy. Pochodzi z Indii, a nazwa wzięła się od słów ajus/ajur, jakie oznaczają życie, veda natomiast to wiedza. Jest to więc wiedza o życiu, ponieważ nie obejmuje tylko leczenia chorób, lecz stwarza system filozoficzny, jaki odnosi się do niemal każdego aspektu życia.

Ajurweda pochodzi z przekonania, iż każda rzecz, która istnieje we wszechświecie, powstała z 5 wielkich żywiołów, czyli ziemi, ognia, wody, przestrzeni i wiatru. Dzięki połączeniu tych żywiołów wytwarzają się trzy najbardziej istotne typy energii biologicznej, co oznacza dosze . Każda dosza odznacza się innymi funkcjami i charakterystycznymi cechami, każdy człowiek natomiast jest unikalną i wyjątkową kombinacją doszy. Każda osoba potrzebuje najbardziej właściwej pielęgnacji, faktycznie gwarantują to kosmetyki ajurwedyjskie.

naturalne kosmetyki do ciała

Autor: TIM HOGGARTH
Źródło: http://www.flickr.com

Konieczne jest nawilżanie. Suche włosy oraz skóra będzie najlepiej zadbana przy pomocy olejowej pielęgnacji wzbogaconej o składniki nawilżające, typu aloes czy kwas hialuronowy. Używanie właściwych olejków na twarz i włosy bardzo dobrze nawilży i zwiększy elastyczność, jednocześnie nadając blask. Właściwe kremy odżywiają skórę nadając jej naturalny, zdrowy kolor. Każda skóra, szczególnie zestresowana, jest podatna na zmarszczki i zaczerwienienia.

Jeśli poszukujesz ciekawych informacji na omawiany temat, odwiedź lakier hybrydowy indigo nas, a na pewno przeczytasz interesujące fakty.

Najlepsza więc będzie dla niej kuracja łagodząca i wzmacniająca, najbardziej tego rodzaju, w jakiej używa się naturalne wyciągi roślinne. Różnorakie typy kosmetyków ajurwedyjskich oferują komfort zmęczonej oraz wrażliwej skórze. Dla skóry przetłuszczonej z wypryskami najlepsze będzie łagodne złuszczenie, pomocne w tym staną się produkty ziołowe. Więcej info: kliknij tutaj

Najbardziej optymalne składniki to kurkuma, cytryna a także olejek z drzewa herbacianego. Ciekawym rozwiązaniem jest rzeczywiście aloesowy krem do twarzy oraz ciała. Do regularnego natomiast używania świetna będzie ziołowa maseczka do zanieczyszczonej skóry. Dla tłustej skóry także najbardziej korzystne będą olejki, np. lekki olejek z różowym lotosem, który ograniczy produkcję sebum oraz jednocześnie odżywi skórę. Najkorzystniej zaopatrywać się w takie kosmetyki w specjalistycznych sklepach, więc jak chcemy kupić kosmetyki ajurwedyjskie przez Internet, co będzie najlepszym wyborem.