Co trzeba, co wolno, co można – czyli damskim spojrzeniem wśród butów

Spory odsetek kobiet uznaje kupowanie jako hobby. Ledwo kupione, modne, buty damskie dobrze wpływają na humor i na chwilę pomogą czuć się wyjątkowo. Do kwestii zakupów jednak powinno podejść czasem użytkowo i spróbować wyposażać swoją szafę tak, aby stała się wszechstronna i pozwalała na wybranie dodatków na wszystkie okazje.

ubrania

Autor: AnnieAnniePancake
Źródło: http://www.flickr.com
Kozaki damskie zazwyczaj nie tylko bronią przed niską temperaturą. Muszą być też stylowe. Charakter pracy tylko sporadycznie pozwala na zmianę butów na wygodniejsze, zatem rozważając zakup, musimy wziąć pod uwagę czy obcas, długość cholewek i wkładki, umożliwią nam komfortowe spędzenie w nich wielu godzin. Nie zapominajmy także o tym, że kozaki damskie to też cała rodzina butków zwyczajowo nazywanych „eskimoskami”. Pomimo że nie są zbytnio formalne, bardzo dobrze sprawdzają się w sytuacjach towarzyskich, kiedy głównie myślimy o komforcie i zatrzymaniu ciepła nawet w bardzo zimne dni.

Niemniej istotną kategorią, tuż obok klasycznych szpilek w damskiej szafie, powinny być buty sportowe. Wybierając zdrowy tryb życia, nie wolno zapomnieć o tym, jak niezbędna jest kondycja fizyczna. Obuwie jest najważniejszą częścią ubrania do ćwiczeń. Źle dobrane skutecznie nas zniechęci. Buty sportowe powinny być po pierwsze odpowiednio wyważone, oraz jeśli staramy się uniknąć otarć, także dobrze dopasowane. Można wśród nich też zdecydować się na buty stworzone do „zadań specjalnych” – na przykład konkretnie do gimnastyki, ale częściej na damskich stopach sprawdzają się wielozadaniowe, przecież lubimy zarówno zajęcia grupowe, taniec, jak i biegi przełajowe.

buty damskie

Autor: Kasya Shahovskaya
Źródło: http://www.flickr.com

Zwykle, kobieta jest w rodzinnym gronie osobą także kupującą buty dziecięce. Przy nabywaniu ich, należy się sugerować podobną zasadą, jak te, odnośnie obuwia sportowego. Mimo że dziecko szybko rośnie, nie można wybierać butów dziecięcych za luźnych o ponad jeden rozmiar.

Bycie kobietą bezsprzecznie wiąże się z ubóstwianiem butów. Reguła ta sprawdza się w osiemdziesięciu procent kobiecej populacji. Lubimy kupować buty damskie, oglądać słodkie buty dziecięce, a czasami przepuścić na obuwie lwią część wypłaty. Tak już jest i zapewne nic tego w niedługim czasie nie zmieni.