Co zamiast usuniętego uzębienia, czyli przegląd metod na poprawę stanu uzębienia.

Nieodpowiednia dieta, spora ilość cukrów i niewłaściwa higiena jamy ustnej często kończą się powstawaniem ubytków w zębach. Leczone na bieżącą pozwalają z reguły dotrwać takim zębom do później starości, lecz jakieś zaniedbania w tym kierunku mogą się skończyć tym, że będzie trzeba zęba usunąć. I nawet stracenie jednego zęba może sprawić sporo problemów w całej szczęce.

Przez to, że z jednej strony zęba nie będzie to pojawić się mogą przechylenia i wypychania sąsiadujących zębów, o stronie estetycznej nie wspominając. U części osób w wyniku braku kilku zębów pojawić się też mogą problemy z językiem, a w skrajnych przypadkach zęby mogą po prostu powypadać. Obecnie nowoczesna stomatologia proponuje kilka różnych sposobów na przywrócenie brakującego uzębienia. O tym co to dokładnie jest i które z nich da się zastosować w konkretnym przypadku najlepiej wypowie się dobry dentysta (zobacz WELLDENT) kraków, do którego koniecznie trzeba się udać, jeśli zamierza się coś w tym temacie planować.

Aranżacja gabinetu stomatologicznego

Autor: Paweł Bykowski
Źródło: http://pawelbykowski.wordpress.com/2013/11/05/gabinet-dentystyczny-nowoczesna-aranzacja-wnetrz/

Jeśli będzie się chciało aby wstawione zęby były trwałe, wytrzymałe i przede wszystkim wygodne, to najskuteczniejszą techniką będą w takim przypadku implanty zębów kraków. Technologia ta działa w taki sposób, że w kości dziąsła należy wkręcić specjalne tytanowe wkręty, na których później można trwale odbudować zęby, których brakuje. Implantolodzy zalecają, żeby o implantach myśleć odpowiednio wcześnie po wyrwaniu starego zęba (www.atomrtg.pl/) – po dwóch latach kości szczęki mogą na tyle zaniknąć, że aby implant mógł trzymać się należycie, to może być konieczna rekonstrukcja kości, co wiązać się będzie ze znacznie większymi wydatkami i dłuższym czekaniem.

Jednak pamiętać trzeba że decydując się na implanty zębowe kraków należy dokładnie się przebadać, gdyż zabieg ich wstawienia spowodować może pewne powikłania. W pierwszej kolejności pacjent musi mieć dobry ogólny stan zdrowia, bez żadnych przewlekłych dolegliwości, takich jak nowotwory, cukrzyca czy alergie. Nie można niczego zataić w czasie wywiadu, gdyż zabieg wstawiania implantów wiąże się z koniecznością znieczulenia, a w takim przypadku należy zawsze być ostrożnym.