Co zrobić, by na długo wyprostować włosy?

Obecna moda na proste włosy sprawia, iż wiele osób postanawia zakupić prostownice do włosów, które umożliwiają na samodzielne i codzienne ułożenie fryzury we własnej łazience. Przy wyborze prostownicy należy jednak zwrócić uwagę czy nie pogorszy stanu ona zbytnio włosów.

Powłoka prostownicy powinna zabezpieczyć nasze włosy przed wysoką temperaturą. Rodzaj powłoki prostownic dostosowywany jest do grubości włosów.

wella maska do włosów

Autor: Wella
Źródło: http://lokikoki.pl

Nieodpowienia jakość prostownicy może nie tylkoprzyczynić się do pogorszenia stanu naszych włosów, ale i uniemożliwić skuteczne prostowanie. Gdy włosy mają skłonność do lokowania, lakier do włosów po prostowaniu może pełnić funkcję utrwalacza. Lakier do włosów powinien być rozprowadzony równomiernie oraz w niezbyt dużej ilości, żeby włosy za bardzo się nie skleiły.Ważna jest również markowa suszarka do włosów.

Lakier do włosów może zastąpić pianka, guma bądź odpowiedni żel utwardzający. pianki do włosów nie obciążająwłosów, pozwalając na zachowanie plastyczności włosa. Żel w większości wypadków pozwala na kształtowanie i nabłyszczanie bardzo krótkich bądź krótkich uczesań. Guma modelująca natomiast nie wysycha zbyt ekspresowo, umożliwiając układanie misternych fryzur. Na rynku znajdują się również szampony i odżywki, sprzyjające prostowaniu się włosów. Z drugiej strony stosowanie specjalistycznych odżywek i szamponów regenerujących przyczyni się do tego, iż nasze włosy mimo używania prostownicy, będą silne i niezniszczone. Można zastosować również balsamy hegron regenerujące bądź wzmacniające kondycję włosa.

Korzystając z suszarki do włosów i grzebienia można również wyprostować delikatne falujące i świeżoumyte włosy. Taki sposób modelowania włosów nie musi być jednak koniecznie długotrwały. W dodatku należy przeanalizować, że im bardziej nasze włosy się kręcą i falują, tym mocniejszego utrwalacza trzeba rozpylić na fryzurę. Skuteczne wyprostowanie włosów jest jednak krótkotrwałe, gdyż na drugi dzień zazwyczaj efektu już nie widać.

Codzienne prostowanie oraz jednoczesne korzystanie z farby do włosów color touch może sprawić, iż nasze włosy stracą nie tylko swoją piękno, ale i zdrowie. Jeśli farbujemy włosy, należy wybrać farbę bądź szampon koloryzujący przyjazny włosom. Londa farby i olejek arganowy zapewniają nie tylko błyszczący kolor czy długotrwały skutek, ale zaliczane są do fachowych kosmetyków fryzjerskich.

Ostatnio pojawiała się nowa, niezwykle interesująca oferta – żeby ją zobaczyć, kliknij tutaj i spójrz na witrynę (https://sklep.wzso.pl/produkty/krazki-przeciwodlezynowe/materace-piankowe,2,11041) a z pewnością się nie zawiedziesz.

Czasami należy dać jednak włosom odetchnąć, bowiem codzienne prostowanie włosów nie sprzyja ich dobrej predyspozycji.