• Home
  • Klasa-strDodatki hand made
  • Coraz częściej wybieramy odzież z drugiej ręki. Dlaczego tak się dzieje, co optuje za tym wyborem. O co w tym właściwie chodzi?

Coraz częściej wybieramy odzież z drugiej ręki. Dlaczego tak się dzieje, co optuje za tym wyborem. O co w tym właściwie chodzi?

Second-handy, czyli modne „lumpeksy” przeżywają obecnie drugą młodość. Sklepy z tanią odzieżą są chwalone głównie przez osoby, które chcą być oryginalne, pragną być widoczne się spośród innych. Second-hand oferuje im taką szansę, bo ubieranie się pod dyktando modnych marek ubraniowych jest mało unikalne i kreatywne.

secondhand

Autor: garycycles
Źródło: http://www.flickr.com
Z reguły second-hand i lumpeks, to jedynie doskonale rozpowszechnione nazwy. Odmienne są też spotykane i bardzo barwne, jak szmateks.

Kolejna witryna, która zawiera wiadomości na ten temat pozwoli Ci poszerzyć znajomość rzeczy. To istotne, zatem naciśnij tu i znajdź sporo wątków.

Tego rodzaju synonimy pokazują podejście, jakie dominowało dawniej w wyrabianiu zdania na temat tego typu sklepów. Aktualnie rozmawiając o sklepach z odzieżą używaną częściej będziemy używali zwrotów neutralnych niż pejoratywnych. Przemianie jednak uległy nie tylko określenia.

Zakupy

Autor: iStock
Źródło: iStock

Wygląd sklepu z odzieżą używaną miał niezwykła metamorfozę. Dawniej temat zakazany, dzisiaj jeden z najistotniejszych wątków omawianych na forach poświęconych modzie. Obecnie second-hand jawi się naprawdę klasowo. Pojawiają się tam ubrania na wieszakach, przestronne przymierzalnie z dużymi lustrami, ogólnie przyjemniejsza atmosfera, która zupełnie nie przypomina tej sprzed lat.

Chciałbyś znaleźć pokrewne wiadomości na taki wątek? Ta wiarygodna treść (https://pieczatki.pl/poznan/) publikuje dokładnie to, czego poszukujesz.

O second-handowych ubraniach, tych niezwykłych, „upolowanych”, z chęcią rozprawiają szafiarki na forach internetowych. Coraz większa ilość kobiet mówi, że robi zakupy w sklepach z odzieżą używaną.

Powiązany artykuł: hurtownia odzieży używanej Lidzbark Welski

Coraz znaczniejszej popularności kupowania w ciucholandach sprzyja moda na vintage, co oznacza stylizacje, które wykorzystują ubrania z rozmaitych dekad. Ciucholandy są niejako skarbnicami vintage. Na naszych ulicach można już teraz spotkać naprawdę wiele barwnych kreacji, bardzo często są to ubrania z second-handów. zobaczyć tam można ciuchy wyjątkowe i unikatowe, dlatego czasami decyduje zasada „kto pierwszy, ten lepszy”. Jak mówią właściciele lumpeksów w hurtowniach z odzieżą używaną również spotkamy istne zatrzęsienie, gdyż coraz więcej firm stara się dodać do swojej oferty większą ilość modnych ubrań. Kiedyś bowiem znaczyło bardziej o to, aby tanio się ubrać. Obecnie też jest taki cel, ale przede wszystkim liczy się moda i kreatywność, a secondhandy zaspokajają jedno, jak i drugie – jest tanio i kolorowo.