Ćwieki wciąż trendy

W ostatnim sezonie królowały rzeczy przyozdobione różnymi ćwiekami, nitami oraz kolcami. W sklepach pojawiły się już też kolekcje z nowego sezonu, które pokazują, iż moda na ćwieki będzie jeszcze przez jakiś czas. Dotychczas takiego rodzaju dodatki przypisywane były wyłącznie dla osób o rockowych, punkrockowych i metalowych gustach. Obecnie ćwieki można dostrzec nawet na eleganckich marynarkach lub gustownych butach.

Porządki w szafie

Autor: Rubbermaid Products
Źródło: http://www.flickr.com

Wśród dostawców ubrań ozdobionych omawianymi drobiazgami z pewnością prym wiedzie H&M. Zarówno kolekcja będąca teraz już na wyprzedaży, jak i ciuchy z najnowszej dostawy posiadają przyozdobienia w postaci nitów czy ćwieków. Szczerze mówiąc wyzwaniem byłoby w tej chwili znaleźć sklep, w którego ofercie nie byłoby chociaż jednej rzeczy odpowiadającej temu trendowi.

Dekoracje takie zazwyczaj umieszcza się w miejscach, w których nie będą one zagrażały żadnym zadrapaniem na ciele albo uszkodzeniem innych naszych ubrań. Ćwieki idealnie zatem sprawują się na kołnierzach, mankietach lub po zewnętrznej stronie spodni. Ostrzejsze kolce raczej zamontowane są na wysokości ramion, tak by nie sprawiały kłopotu noszącym je panom czy paniom. Natomiast torby H&M tego typu pudelka dekoracyjne umieszczone mają często z przodu, tak by przymocowane do nich nity lub ćwieki nie zaciągały innej części naszych ciuchów.

Poza opisaną wcześniej opcją zaciągnięcia przez ćwieki pozostałych naszych ciuchów, problemem może stać się zwyczajne pranie ciuchów z ćwiekami. Dodatkowo wszyscy ci, którzy piorą wełny i włóczki jedynie w automatycznej pralce, a pranie ręczne jest im bardzo obce powinni odpowiednio wcześniej przemyśleć zakup takiej odzieży. Często bowiem na zaleceniach znajdujących się na metce znajduje się informacja o konieczności ręcznego prania tej rzeczy, co może na dłuższą metę być uciążliwe. Powinno się więc zawsze bardzo dokładnie zapoznać się z instrukcją umieszczoną na metce, żeby uniknąć różnego typu przykrych niespodzianek. Dla pewności należy też prać rzeczy na lewej stronie.

Źródło: domodi