Czas na sklepy typu secondhand

Pragniesz być wyjątkowa, chcesz stroić się po swojemu, ale popularne sieciówki proponują jedynie skrojone dla wymagań większości ubrania? Boisz się wyglądać jak cały tłum, nie chcesz być jak osoba z gazetki promocyjnej. Zdajesz sobie sprawę, czego możesz oczekiwać, gdy wybierzesz się do znanego sklepu z ubraniami, a co jak pragniesz odnaleźć swój styl?

Najbardziej rozsądnym rozwiązaniem są lumpeksy, czyli sklepy z odzieżą używaną. Chociaż od zawsze było ich w naszym kraju sporo, to od niedawna nastała najprawdziwsza moda na ten rodzaj

Kolorowy sweter

Autor: mike krzeszak
Źródło: http://www.flickr.com

odzieży. Przyczyn jest kilka. Najistotniejszy z nich – oczywiście! – czynnik ekonomiczny. Ubrania w lumpeksie są naprawdę tanie, stać na nie wszystkich, nawet osobę z niezbyt dużymi dochodami.

Dlatego więc, kiedy zapowiadany jest dowóz nowej odzieży to przed lumpeksem zbierają się długie kolejki ludzi, którzy chcą znaleźć coś odpowiedniego dla siebie. Co ważne, iż, w takim sklepie zakupić wszystko: od majtek i skarpetek (choć nie w każdym lumpeksie znajdziesz bieliznę) po kurtki na zimę. Odnajdziesz spodnie, eleganckie swetry damskie czy swetry (swetry xxl) proste damskie (sweterki proste kobiece), rozpinane koszule, swetry rozpinane damskie czy swetry wiązane damskie i tak dalej i tym podobne (sweterki rozpinane dla kobiet).

Kolejki, jakie powstają przed lumpeksami nie biorą się jednakowoż nie jedynie z

Manekin na wystawie sklepu odzieżowego

Autor: Iqbal Osman
Źródło: http://www.flickr.com

czynnika ekonomicznego. Wiele osób chodzi tam, aby istotnie znaleźć jakieś niecodzienne, unikatowe ciuchy. Najczęściej chodzą tam młode kobiety, które nie chcą już więcej ubrań z wielkich sklepów, nie chcą ciuchów, które widzą na każdym kroku, pragną czegoś nowego i oryginalnego.

Często w związku z tym warto zjawiać się w lumpeksie dość szybko, tuż po nowym dowozie, bo jeśli zawitamy w późniejszym terminie możemy być pewni, że ostaną nam się gorsze partie towaru.

Chociaż jest coraz więcej tych punktów to jednak stali klienci wiedzą, w jakim terminie najkorzystniej się udać, ponieważ tam istotnie oczekują najlepsze partie odzieży. Jak coś się zapowiada to idzie informacja po mieście i później już od świtu wyczekują kobiety, stare i młode, na to, co zostanie im zaprezentowane.

Wydaje się, że moda na lumpeksy nigdy się nie skończy, bo pomijając kwestie ekonomiczne bardziej od wszystkiego liczy się unikalność. Gdzie, jak nie w lumpeksie odnajdziesz coś starego, ale kultowego, gdzie, jak nie tam wynajdziesz ciuch, który zachwyci kolegów?