Czego wymaga fryzjer w pracy?

Co powinien mieć każdy zakład fryzjerski, jakie są nieodzowne akcesoria jakie usprawniają pracę balwierza a także zapewniają komfort klientów?
Te pytania zazwyczaj zadają sobie początkujący mistrzowie nożyc jacy rozpoczynają swoją przygodę z fryzjerstwem.

Nie od dzisiaj wiemy, iż profesjonalny zakład fryzjerski powinien zachęcać do skorzystania ze swoich usług już od samych drzwi. Jednakże jakość świadczonych usług uzależniona jest od wielu czynników, o których każdy fryzjer powinien wiedzieć. W poniższym artykule, podpowiadamy o czym warto pamiętać przy ekwipowaniu salonu fryzjerskiego.

substancja

Autor: John
Źródło: http://www.flickr.com
gabinety kosmetyczne

Autor: Arild Finne Nybø
Źródło: http://www.flickr.com
Jak urządzić salon (zobacz art of beauty) fryzjerski? Fotele – pierwszorzędną sprawą jest wygoda klientów, zarówno tych oczekujących jak i tych obsługiwanych. Stąd komfortowe fotele a także kanapy jest to priorytet dla każdego salonu. Fotel powinien być wykonany z materiału wysokiej jakości, wyekwipowany w podłokietniki. Dobrze jeżeli ma podnóżek, jaki pozwala na przyjęcie wygodnej pozycji sprzyjającej relaksowi. Musi być również wyekwipowany w regulację wielkości, jaką ustawia się bądź przy użyciu pompy hydraulicznej lub gazowej. Zwierciadła – w tym zakresie również powinno się zwracać uwagę na bardzo ważne sprawy. Lustro fryzjerskie musi posiadać ogromną odporność na wilgoć. Nie powinny być to standardowe zwierciadła takie jak w zwykłych umywalniach. Profesjonalne zwierciadła zrobione są ze specjalnego materiału, który chroni je przed korozją. Taborecik – niezwykle pomocnym w pracy fryzjera jest specjalny stołek tak zwany hoker, który gwarantuje mu wygodę.

To specjalny rodzaj obrotowego stołka bez oparcia. Ma regulację wielkości a porusza się na gumowych kołach. Nieodzowne są też akcesoria takie jak: fartuchy, nożyczki, grzebienie a także lokówki.