• Home
  • Klasa-strUrodowe tricki
  • Czemu używanie farb do włosów nie wpływa na nie najlepiej, jakie są sprawdzone sposoby na ich regenerację.

Czemu używanie farb do włosów nie wpływa na nie najlepiej, jakie są sprawdzone sposoby na ich regenerację.

Wiele pań pragnie stylowo i elegancko się prezentować, i wiele robi naprawdę dużo w stronę tego, aby rzeczywiście tak było. Z tego też powodu właśnie pod ich kątem półki w sklepach będą się aż uginać od najróżniejszych preparatów oraz środków pielęgnujących i poprawiających urodę.

kosmetyki chenice

Autor: pds209
Źródło: http://www.flickr.com

wizerunek - skóra

Autor: Lindz Graham
Źródło: http://www.flickr.com
Lecz niektóre ze stosowanych zabiegów mogą mieć niekiedy jeszcze swój drugi wymiar, a mianowicie w jakiś sposób działają negatywnie, szczególnie jeśli chodzi o włosy.

Jeżeli chcesz zdobyć więcej informacji na ten temat, kliknij na ten odnośnik do wpisu, a odnajdziesz w tamtym miejscu dużo interesujących informacji.

Podczas farbowania, bo to właśnie ono jest jednym z takich zabiegów, stosuje się często dość mocne substancje chemiczne. Jednorazowe nałożenie farby być może nic poważniejszego nie zrobi, ale regularniejsze używanie tego typu preparatów już tak obojętne nie będzie. Włosy mogą stać się wysuszone, matowe i bez blasku, poza tyym niektóre kosmetyki tego typu powodować mogą alergie i uczulenia. Szczególnie szkodliwy będzie amoniak, który charakteryzuje się jednak bardzo dużą skutecznością, więc w dalszym ciągu jest powszechnie używany. Nie do końca pożądane oddziaływanie mają również różnego rodzaju utleniacze, powodujące utratę przez włosy blasku.

W związku z tym że wiele kobiet za żadne skarby świata nie zrezygnuje z tego, żeby farbować włosy, to należy jednocześnie stosować różnego rodzaju odżywki i preparaty mające poprawić ich stan. Istotny przede wszystkim więc będzie szampon, który jest najważniejszym środkiem pielęgnacyjnym, w sklepach można już kupić specjalne do włosów po farbowaniu. Warto też się zaopatrzyć w dedykowaną maskę i odżywkę, one także mogą znacznie pomóc w przywróceniu włosów kondycji. Coraz większym zainteresowaniem cieszą się również kosmetyki chenice przeznaczone w pierwszej kolejności do odbudowy i regeneracji włosów po przejściach.

Dzięki zupełnie naturalnym składnikom i odpowiednim technologiom wytwarzania preparaty tej firmy potrafią doskonale odbudować nawet bardzo zniszczone włosy. Tak duża skuteczność tych kosmetyków wynika z zastosowania liposomów, które są mikroskopijnymi molekułami przenoszącymi aktywne substancje do środka włosa, tym samym odżywiając go i poprawiają zdolność do regeneracji.