Częste problemy z goleniem wynikają z niewiedzy. Odkryj, jak możesz zatroszczyć się swą skórę.

Pierwszy zarost jest niesamowitym doświadczeniem dla każdego chłopca. To rodzaj inicjacji. Młodzieniec zostaje mężczyzną. Ale zazwyczaj dzieje się tak, że po krótkim czasie okazuje się, iż golenie, może powodować sporo kłopotów. Odkryj, w jaki sposób im zapobiec.

Pierwsza sprawa – podrażnienia

mężczyzna podczas golenia

Autor: Christina zur Nedden
Źródło: http://www.flickr.com

Jednym z głównych kłopotów każdego mężczyzny są podrażnienia skóry.W dzisiejszych czasach, aby usunąć zarost, mężczyźni najczęściej posługują się golarkami elektrycznymi bądź maszynkami, które posiadają wymienne ostrza. Istnieją również maszynki jednorazowe, które idealnie sprawdzają się w trakcie urlopu. Każdy mężczyzna ma inny rodzaj zarostu. Jedni mają niewielki zarost, inni na odwrót, muszą golić się częściej, ze względu na silny zarost (sprawdź tu drharris). Wiadomo jest to, że słaby zarost, można zgolić zwyczajną maszynką. Kłopot pojawia się,gdy mamy mocny zarost i nasz włos jest twardy. Wtedy trzeba posłużyć się lepszym sprzętem. Ponadto przed przystąpieniem do golenia twardego zarostu, musimy dobrze zmiękczyć włos. W tym celu, możemy użyć mydła, pianki lub kremu do golenia. Często preparaty, których używamy do golenia, powodują nieprzyjemne podrażnienia albo uczulenie. Powód? Twoja skóra może źle tolerować konkretny kosmetyk. Z tego powodu tak szalenie istotne jest sprawdzanie różnych preparatów. Jeżeli jednak, mimo stosowania różnych kosmetyków, wspomniane dolegliwości nie ustąpią, trzeba obligatoryjnie zarejestrować się do dermatologa. Polecamy truefitt&hill

Zapalenie mieszków włosowych

Kolejnym kłopotem związanym z goleniem jest zapalenie mieszków włosowych. Ową dolegliwość wywołują bakterie gram-ujemne tudzież gronowce. Zmiany chorobowe są najczęściej dostrzegane na policzkach i szyi. Powierzchniowe zmiany nie są niebezpieczne i zazwyczaj szybko mijają. Konkretny kłopot pojawia się, gdy mamy do czynienia z zapaleniem całego mieszka włosowego. Wtedy to na naszej twarzy występują krostki, które podchodzą ropą. W takiej sytuacji golenie jest znacznie utrudnione. Musisz wiedzieć, iż krostki, które często są zanieczyszczane brudnymi palcami, mogą przekształcić się nawet w czyraki. Z tego względu nie możesz ich wyciskać. Trzeba je tylko przemywać płynem odkażającym. Dobre jest w tej sytuacji, przerwanie golenia, choć na kilka dni. Nasza skóra powinna wtedy odpocząć.

Czy zapalenie mieszków włosowych powoduje blizny? Nie musisz się obawiać. Zapalenie mieszków włosowych nie powinno pozostawiać śladu w postaci blizn. Jednak w przypadku, gdy gojenie się przedłuża trzeba odwiedzić lekarza. Całkiem możliwe jest, że przepisze nam antybiotyk. Dlaczego tak istotna jest wizyta lekarska? Z tego względu, iż przewlekłe zapalenie mieszków włosowych jest już poważną chorobą, w trakcie której tworzą się duże, twarde plamy, które po zakończonym leczeniu zostawiają nieestetyczny ślad w postaci blizn na twarzy to niezła sztuka. Pamiętaj, gdy nabierzesz w nim wprawy, każde spotkanie z golarką będzie proste i przyjemne.