• Home
  • Klasa-strUrodowe tricki
  • Czy chirurgia onkologiczna jest odpowiednią pomocą dla osób, które nie mogą pogodzić się ze zmianami wyglądu własnego ciała po uporaniu się z nowotworem?

Czy chirurgia onkologiczna jest odpowiednią pomocą dla osób, które nie mogą pogodzić się ze zmianami wyglądu własnego ciała po uporaniu się z nowotworem?

Osoby cierpiące przez nowotwór przeżywają nie jedynie wielki stres i smutek, ale również muszą zmierzyć się z różnymi innymi emocjami, które są normalne w przypadku tego typu ciężkich przeżyć.

Obawa o własne życie w czasie trwania walki z rakiem to jedna rzecz, z kolei wstyd i obawa przed wykluczeniem w związku ze zmianami w wyglądzie to kolejna rzecz. Jaka pomoc jest równie ważna w przypadku osób z nowotworami?

Rodzajów nowotworów jest sporo. Jedne są w mniejszym stopniu, inne bardziej groźne. Jedne robią większe, a inne mniejsze szkody w organizmie.

Jeśli szukasz najatrakcyjniejszej obecnie propozycji w internecie, spójrz na serwis (http://www.activ-med.eu/lozka-rehabilitacyjne/) a na pewno tutaj ją od razu znajdziesz i z chęcią ją wybierzesz.

Jedne mają większy wpływ na zmianę w wyglądzie ludzkiego ciała, a inne mniejszy. Szczególnie jednak w sytuacjach, kiedy nowotwór jest związany z operacją, oraz wycięciem zaatakowanej części ciała w ten sposób, że jest to widoczne oraz oszpeca nasze ciało, potrzebna jest dodatkowa ilość wsparcia dla takiej osoby. Sprawą naturalną jest przecież to, że wstydzimy się nienaturalnie wyglądającego ciała. Nie jest to dziwne, gdy spojrzymy na to w taki sposób, iż często nawet z błahych powodów mamy różne kompleksy. Podobnie jak w przypadku paru niepotrzebnych kilogramów. A tym bardziej gdy mowa o braku części ciała po koniecznym wycięciu nowotworu.

migawka - skóra

Autor: Konrad Gruza
Źródło: http://www.flickr.com
Przykładem mogą być chociażby kobiety po amputacjach piersi, które nie czują się już tak pewnie i kobieco, jak wcześniej. Taka sytuacja jest w stanie zniszczyć pewność siebie, a czasem nawet może być przyczyną groźnej w skutkach depresji.

Tu pomóc może chirurgia onkologiczna Wrocław ma specjalistów, którzy pomogli już sporej ilości ludzi w takich sytuacjach. Z tego względu dobrze jest zawierzyć dobrej klasy specjalistom.