Czy do łańcuszków rodzaju Wenancjusza powinniśmy dodać jakiegoś rodzaju zawieszkę?

kobiety, które zwracają dużą uwagę na szczegóły, znakomicie pamiętają, że dobór odpowiedniego naszyjnika wcale nie jest tak prosty, jak mogłoby się zdawać.
Jest to uwarunkowane bowiem od paru ważnych czynników, czyli m.

Ślub kościelny nie dla każdego?

Autor: Marcin Łysak
Źródło: Marcin Łysak
in. charakteru danej okazji, rodzaju dekoltu ubrania, typu stroju czy kształtu twarzy lub szyi. Mówiąc wprost: dobrze dobrany srebrny łańcuszek jest w stanie bądź to zakryć niedoskonałości urody lub dekoltu, bądź to stosownie wyeksponować tę część ciała. Jeśli zdecydujemy się kupić taką biżuterię, u jubilera będziemy zmuszeni dokonać bardziej precyzyjnego wyboru. Istnieją bowiem srebrne łańcuszki typu „Wenancjusza”, które bywają także najdelikatniejsze i najpopularniejsze. Przeważnie należy do takiego łańcuszka dołączyć zawieszkę. Najczęściej jest to jakiegoś rodzaju kamień szlachetny. Poza tym warto jest go dobrać, jeżeli chcemy mieć na sobie nie nachalną, ale również bardzo elegancką biżuterię.

dziecko - odwzorowanie

Autor: Adam Tas
Źródło: http://www.flickr.com
Na łańcuszek typu „cerka” zazwyczaj decydują się mężczyźni. Tego typu biżuteria charakteryzuje się tym, że ma wygładzone obrzeża oraz płaskie ogniwa. Jest poza tym srebrny łańcuszek typu „linka”, który bardzo miękko się układa na różnego rodzaju zgięciach. Według znawców, im mniejsza „żmijka”, tym lepiej. Następy typ naszyjnika to „anker”. Tworzy go jeden z w najwyższym stopniu tradycyjnych spotów. Tego typu typ łańcuszka sprzedawany jest w różnych rozmiarach poszczególnych ogniw.

Większe wielkości są chętnie noszone przez mężczyzn. Masywny i mocno spleciony splot cechuje natomiast łańcuszek typu „kordel”. Jego wygląd sugeruje duży ciężar, ale w praktyce jest on dosyć lekki.