• Home
  • Klasa-strUrodowe tricki
  • Czy golenie to rzeczywiście obowiązek zadbanych mężczyzn, jakiego rodzaju akcesoria najlepiej do niego stosować.

Czy golenie to rzeczywiście obowiązek zadbanych mężczyzn, jakiego rodzaju akcesoria najlepiej do niego stosować.

Jedną z cech prawdziwego mężczyzny jest zarost na twarzy. Wąsy i brody rosną u mężczyzn w zasadzie od wielu wieku nastoletniego, i praktycznie do samego końca trzeba o nie dbać. Dzisiaj modny pan to taki, który jest dobrze ogolony, ale wypielęgnowane wąsy i broda są również dopuszczalne. Lecz nie można nosić zarostu, jaki będzie niechlujny, tylko przystrzyżony i wypielęgnowany. Czasami można jeszcze tolerować męski, kilkudniowy zarost, ale jedynie w nieoficjalnej sytuacji, na oficjalniejsze okazje warto jednak zadbać o to, aby nie mieć żadnego zarostu.

A do jego pielęgnowania będzie parę różnych technik. Nowoczesne osoby, które nie lubią tego typu pielęgnacyjnych czynności pewnie wybiorą elektryczne maszynki, przy ich pomocy można się rozprawić z zarostem sprawnie i bez potrzeby użycia czegokolwiek innego.

Nie masz zamiaru przerwać czytania interesującego zagadnienia na tym poście? Więc zapraszamy do nowych – kliknij w źródło bycza krew wino i przenieś się na analogiczną stronę.

Lecz większości mężczyzn taki sposób golenia nie do końca podchodzi, wolą oni klasyczne metody. Najstarszą i uznawaną obecnie za dość ekstremalną jest używanie brzytwy. Dawniej, kiedy maszynek nie było, to była jedyna możliwość, lecz obecnie nie każdy wytrzymałby z niezwykle ostrym ostrzem na szyi.

maszynka do golenia

Autor: The Cookiemonster
Źródło: http://www.flickr.com

Najpopularniejszą obecnie metodą golenia są najróżniejsze maszynki. Występują one w dużej ilości odmian, od najtańszych tanich jednorazówek aż po zaawansowane, paro ostrzowe egzemplarze. Lecz golenie to nie tylko sama maszynka czy brzytwa. Włosy przed nim powinno się odpowiednio zmiękczyć, a tu przydadzą się bardzo pianki do golenia . Mniej obecnie popularne, ale ponoć dużo lepsze będzie użycie typowego pędzla oraz kremu do golenia, tyle że większości panów po prostu nie chce się z tym bawić.

Zaintrygował Cię ten wpis? Wystarczy wejść w ten link i można zobaczyć również (https://maximgroup.pl/laptopy/11-13-9.html) pozostałe nasze publikacje. Sądzimy, że także zyskają Twoją aprobatę.

Po goleniu warto także zadbać o skórę na twarzy. Doskonale będzie się tu sprawdzał jakiś dobry balsam po goleniu, wielu mężczyzn chętnie sięga również po ałun, jaki działa ściągającą i bakteriobójczo, a jednocześnie świetnie hamuje krwawienie. Kupując akcesoria i kosmetyki do golenia warto szukać dobrych, sprawdzonych firm, przykładowo tutaj świetnie prezentują się produkty firmy dovo razors.