Czy stylizowanie włosów może je zniszczyć?

Każda z nas marzy by mieć piękną fryzurę. Nieważne czy mamy włosy długie czy krótkie, proste czy kręcone, jasne czy ciemne – chcemy wyglądać świetnie. włosy świadczą o kobiecie. Kiedy są zdrowe, wypielęgnowane i ułożone od razu jesteśmy korzystniej oceniane. Podstawą wszystkich zabiegów są dopasowane do rodzaju włosów.

Jeśli masz łupież, to bezwzględnie zacznij stosować szampon przeciwko łupieżowi.

wella maska do włosów

Autor: Wella
Źródło: http://lokikoki.pl

Zniszczone, nijako obcięte – szpecą nam wizerunek i nastrój. Warto poświęcić im chwilę rano, by prezentowały się wspaniale przez cały dzień.

Pokutują dalej bajki, że stylizacja uszkadza włosy. Szczególnie mocno trzyma się to przekonanie gdy idzie o prostownice do włosów. Nic bardziej błędnego – w największym stopniu szkodzi włosom zostawienie ich samym sobie. Promieniowanie UV, zanieczyszczenia w powietrzu, niedostatek odżywek – oto prawdziwi wrogowie.

Nadal zajmuje Cię ten tekst? Kliknij w podany link i pod nim znajduje się moja strona internetowa (http://beskidmed.pl/mgr-barbara-salachna-stworzyla-warsztat/), gdzie odkryjesz dodatkowe informacje.

Nowoczesne prostownice mają ochronne powłoki, możliwość regulacji temperatury, a ponadto znaleźć kupić można mnóstwo środków chroniących włosy w czasie układania na gorąco.

A zmiany koloru? Też wcale nie musi włosów niszczyć. Przede wszystkim zdecydujmy się na sprawdzoną markę. Na przykład firma farba Londa robi od długiego czasu, są znane i polecane przez kobiety.

Do stylizacji włosów warto także wykorzystywać kosmetyki polecanych marek – jak choćby Kemon. Nakładajmy je jednak w niewielkich ilościach. Zazwyczaj wystarczy nałożenie odrobiny pianki do włosów modelujące fryzurę, by fryzura przez długie godziny utrzymała się w idealnym stanie. Oczywiście, najlepiej by było nie używać w ogóle suszarki do włósów, ale bardzo nieliczne kobiety mają włosy, które same układają się idealnie.

Intrygują Cię zamieszczone tu wiadomości? To świetnie – sprawia nam to radość! Wejdź zatem do kolejnej podstrony oraz doczytaj tu nowe opisy.

Zwróćmy jednak uwagę na to, by suszyć włosy strumieniem chłodnego powietrza. Owszem, zajmie to chwilę dłużej, ale warto poświęcić tych pięć minut dla urody włosów.

Kiedy już wystylizujemy fryzurę należało by ją utrwalić. Tu niezastąpiony jest. To oczywiście już nie ten kosmetyk, który wykorzystywały nasze mamy i babcie, a który z włosów robił kask. Teraz lakiery nie sklejają włosów, a sprawiają, że są delikatne, miękkie i zachowują kształt.

Wspaniałe włosy to najlepsza ozdoba, więc warto dbać o to, by były zadbane i szykownie ułożone.