Czy tradycyjna brzytwa w którymś momencie się stanie cechą nowoczesnych mężczyzn.

Prawdziwi mężczyźni bezsprzecznie powinni się golić. Oczywiście gdzieś tam machają nieśmiało panowie, którzy z różnych powodów wybrali image leśnego druida, chowając swoje mniej lub bardziej atrakcyjne twarze za gęstą brodą. Ich wybór spowodować mogły czynniki natury egzystencjalnej albo wizerunkowej.

golenie

Autor: Christina zur Nedden
Źródło: http://www.flickr.com
Pierwsi nie wydawali się sobie zbyt męscy z gładką i aksamitną.

Jeżeli interesują Cię opisane w niniejszym artykule tematy i chcesz poczytać więcej informacji na taki temat – wejdź tu nowoczesne żyrandole!

Drugą grupę stanowią panowie wiecznie zagonieni, przejęci znacznie większymi problemami egzystencjalnymi niż jakieś tam dylematy związane z wizerunkiem. Do nich włączają się ci po prostu zbyt leniwi na to, by każdego ranka wstawać pół godziny wcześniej tylko po to, aby bez przerwy powtarzać ten sam rytuał. Na szczęście, zebrani wszyscy razem nie są jakąś zdecydowaną większością w kulturze środkowoeuropejskiej. W pozostałych różnie to bywa, bo czasami im zarost na brodzie będzie dłuższy, tym mężczyzna będzie bardziej męski i przystojny.

Wszyscy pozostali panowie, jeżeli już raz zdecydowali się na podążanie drogą bez bród, muszą systematycznie kupować przyrządy pomagające im o ten wspaniały wizerunek odpowiedni zadbać. Podstawą kosmetyczki męskiej powinna oczywiście być dobra jakościowo maszynka, rossmann pędzel do golenia, pianka do golenia i balsamy łagodzące skórne podrażnienia po goleniu. Istnieje kilka firm specjalizujących się w sprzedaży świetnych kosmetyków do higieny i pielęgnacji męskich twarzy, przykładowo angielska manufaktura dr Harris – , której produkowane w sposób ręczny kosmetyki do golenia na mokro są rozpoznawane na całym świecie. Co interesujące, do niedawna jeszcze mężczyźni uznawani za nowoczesnych golili się wieloostrzowymi maszynkami, których producenci przeganiali się w powiększaniu liczby ostrzy, mających gwarantować dokładność golenia.

brzytwa

Źródło: flickr.com
Obecnie rosnące grono zwolenników zaczynają zdobywać producenci tradycyjnych w formie, chociaż bardzo nowoczesnych stylistyką brzytew. Przykładowo firma Dovo Razors – , reklamująca swoje produkty jako akcesoria dla prawdziwego mężczyzny, gwarantuje nie tylko dokładne golenie, lecz również zadowolenie po sprawnie wykonanym zabiegu.