• Home
  • Klasa-strDodatki hand made
  • Czy w tym temacie jest już wszystko powiedziane? Jak prezentuje się świat damski i męski, jakie są największe różnice?

Czy w tym temacie jest już wszystko powiedziane? Jak prezentuje się świat damski i męski, jakie są największe różnice?

Możemy przyznać, że pewne tematy są już wyczerpane, że nie jest istotne, czego dokonamy, to trudno je reaktywować. Tak możemy oczywiście przyznać, lecz nawet w najmniej oczekiwanej chwili i przy okazji danego tematu znowu pojawiają się ciekawe koncepcje i pomysły, o jakich trzeba powiedzieć. Czy tak nie jest w temacie płci, czyli jakimi cechami kobieta różni się od mężczyzny i w drugą stronę to samo? Z pewnością to temat nośny, ale już wyczerpany niemiłosiernie. Pomimo to, zawsze możemy na ten temat coś interesującego powiedzieć.

plecak męski

Autor: Michael Coghlan
Źródło: http://www.flickr.com
Zawsze na ten temat dość dużo do powiedzenia mają uczeni, natomiast kończy się to na wielkiej kłótni. Prawdą jest jednocześnie to, że trochę racji mają, na przykład w temacie naszych mózgów. Nie ma, iż ktoś jest mądrzejszy, ponieważ to nie jest zależne od płci, ale od wielu innych czynników. Wśród nich jesteśmy w stanie wymienić geny, środowisko, czynniki osobiste i tak dalej.

Wejdź na zamieszczony tu (https://www.zafaworkwear.pl/fartuchy-ochronne/) link prowadzący do analogicznego studium – ono bez dwóch zdań także okaże się dla Ciebie niebanalne!

Różnica między naszymi mózgami jest tego typu, iż w inny sposób myślimy, najzwyczajniej w świecie w inny sposób odbieramy rzeczywistość, nie lepiej, nie gorzej. Inaczej. To również się przekłada na inne dziedziny, przykładowo dobieranie ubrań czy pozostałych rzeczy.

szczegóły w tym źródle

Autor: Gabriel S. Delgado C.
Źródło: http://www.flickr.com

Weźmy na przykład plecaki męskie czy przebrania męskie, będą inne niż te jakie są u kobiet, choć tutaj akurat sporą rolę ma także kulturowo, więc jest to pewna furtka dla snucia następnych hipotez. Jednocześnie, to nie jest sedno sprawy, gdyż jak pomyślimy na przykład o takim czymś jak tatuaże męskie czy damskie (zobacz ciekawe przykłady), nie da się ukryć, że będą się różnić. Mowa oczywiście o standardowo występujących wzorach, powszechnych przykładowo pośród określonej płci, bo oczywiście, zawsze zdarzają się wyjątki. To z innej strony ciekawe, iż można tak eksperymentować, że nie musimy zawsze być tacy pasujący do danej grupy. Przykłady można sprawdzić na stronie .

To oczywiście każdego decyzja i to od konkretnej osoby jest zależne, czy chce eksperymentować, czy woli najzwyczajniej w świecie, jak jest. Na tym właśnie to polega, choć wielu myśli, że jak jednej osoby coś się zamarzy, na przykład jakiejś kobiecie, by mieć tatuaż jak mężczyzna, to od razu wszystkie kobiety będą takie też mieć chciały. To oczywiście błędne myślenie i identycznie, jak z pozostałymi elementami układanki możemy polemizować, to prawda pozostaje prawdą, a mówi nam ona, że mężczyźni i kobiety to zawsze będą trochę inne gatunki.