Czy warto stosować botoks, żeby poprawić nasz wygląd? Co powinniśmy wiedzieć na ten temat?

Dzisiejszy świat nie wydaje się zbyt prosty dla pań. Wymaga on tego, by sprawy załatwiała ona z gracja i to elegancko ubrana, miała talię osy, a do tego nienaganną, prawie niemowlęcą cerę mając 40, a nawet 50 lat. Normalne kremy, różnego rodzaju nowoczesne mikstury, pomimo cudownych receptur, nie mogą niestety zapewnić tego typu rezultatów, jakich się oczekuje. Nie ma się co dziwić, że coraz większą popularnością cieszą się zabiegi z botoksu.

medycyna estetyczna

Autor: 123rf
Źródło: 123rf
Zastrzyk z botoksu da niesamowicie szybki rezultat, ale niestety trzeba się od czasu do czasu liczyć z możliwością powikłań. Co więc wiedzieć nim podejmiemy taki krok? Botoks to właściwie jedna z bardzo silnych naturalnych trucizn, która jednak w bardzo małych dawkach może być wykorzystana w neurologii, dermatologii oraz medycynie estetycznej, na przykład botox. Wstrzykiwanie botoksu pomaga wygładzić, nie usunąć, istniejące zmarszczki mimiczne, a wszystko to w mało inwazyjny sposób. Pomaga więc w wygładzeniu zmarszczek na czole lub też zmarszczkę lwią między brwiami.

Od jakiegoś czasu jest ta metoda dosyć często wykorzystywana do uniesienia opadających kącików ust, czyli potocznie zwanych zmarszczek palacza nad górną wargą. Całkowitą nowością jest stosowanie toksyny botulinowej do leczenia zmarszczek na szyi i na dekolcie.

Zainteresowany? To dla nas fantastyczna informacja. Zatem idź dalej (http://prokad.com.pl/bramy/) i przeglądaj do woli nowe rzetelne wątki.

Botoks, jaki podaje się w okolicach konkretnych zmarszczek zablokowuje w odpowiedni sposób przewodzenie impulsów nerwowych, jakie powodują skurcze mięśni twarzy odpowiedzialnych za jej tworzenie się. Powoduje to działania paraliżujące mięśnie, które w określonym rejonie twarzy utraciły zdolność kurczenia się, a przez to właśnie skóra przestaje się marszczyć, więc rozluźnia się. Dla szukających danych – zakład dermamed.

zmarszczki

Źródło: pixabay
Zmarszczki dzięki temu się nie pogłębiają. Unieruchomione są tylko niewielkie fragmenty skóry, przez co reszta mięśni jest w stanie działać w normalny sposób, natomiast twarz nie prezentuje się nienaturalnie. Zaraz jednakże po zabiegu skóra często jest w jakimś stopniu podrażniona, a nawet pojawia się malutki siniak, jednak tego typu objawy trwają krótko i szybko skóra powraca do normy – instytut dermamed. Efekt kosmetyczny wykorzystania botoksu jest widoczny po trzech-czterech dniach, zaś poprawą wyglądu można cieszyć się od trzech do sześciu miesięcy. Trzeba również dodać, że dosyć powszechny jest także laser frakcyjny, przynosi on również ciekawe efekty.