Czym jest a także kiedy jest potrzebne leczenie kanałowe zębów?

Endodoncja to dyscyplina stomatologii zajmująca się diagnostyką, prewencją i terapią schorzeń tkanek leżących wewnątrz zęba a również tkanek okołowierzchołkowych, czyli okrywających wierzchołek korzenia zębów.
To jedna z w najwyższym stopniu dynamicznie rozwijających się gałęzi odontologii.

suplement

Autor: BRAUN
Dzięki kanałowemu leczeniu możliwe staje się dziś ocalenie ząbka przed jego ekstrakcją a także wieloletnie utrzymanie go . Leczenie kanałowe jest konieczne w przypadku kiedy miazga zębowa, czyli nerw i naczynia krwionośne we wnętrzu zęba znajdą się w stanie nieodwracalnego zapalenia. Najczęstszą przyczyną takiego stanu jest nieleczona bądź nieprawidłowo kurowana próchnica. Podstawowym objawem jest wtenczas nieustający, nasilający się ból ząbka. Prędkie rozpoznanie jak też odpowiednio szybko zaczęte Leczenie kanałowe pod mikroskopem Wrocław pozwala wyeliminować niedomagania bólowe przy zachowaniu własnego zęba.

Kanałowe leczenie konieczne jest także we wszystkich przypadkach obumarcia miazgi, co nie zawsze musi mieć związek z próchnicą, może też być rezultatem urazu zęba. Kanałowe leczenie jest również alternatywą dla wyeliminowania zęba w wypadkach rozwoju bakterii beztlenowych i zaawansowanych przypadków zapaleń tkanek okrywających wierzchołek korzenia zębów. Leczenie (wypróbuj w promocji leczenie nadpotliwości wrocław) kanałowe pod mikroskopem może być pierwotne albo wtórne. Leczenie pierwotne jest to leczenie ząbka, jaki nigdy przedtem nie był kanałowo leczony, wtórne leczenie to powtórne leczenie kanałowe, „re- endodoncja”.

Powtórne leczenie kanałowe wykonuje się kiedy pierwotne leczenie nie przyniosło pomyślnego rezultatu, kiedy było nieprawidłowo przeprowadzone, kanały nie pozostały dobrze wypełnione na całkowitej długości.