Czym jest masaż relaksacyjny? Jak powinien być wykonywany? Co jest w tej kwestii najbardziej ważne?

Stres jest w stanie prowokować wiele niezbyt przyjemnych dolegliwości, jak ból głowy, szyi i karku. Dodatkowo, może także rozwijać depresję lub choroby serca. Świetny na te wszystkie dolegliwości jest masaż relaksacyjny.

Masaż relaksacyjny to typ masażu klasycznego. Jest jedną z najczęściej wybieranych typów masażu. Polecany jest szczególnie osobom, jakie niezmiennie są spięte, zestresowane i pełne złych emocji. Jest najbardziej odpowiedni zwłaszcza na zmęczenie fizyczne, lecz również psychiczne osłabienie. Masaż relaksacyjny jest całkowicie bezpieczny, a co najistotniejsze, może skorzystać z niego każda osoba, i to niezależnie od płci, ilości lat czy stanu zdrowia. Wykonywanie masażu tego typu to kilka technik, jak głaskanie. Zaczyna się nim i kończy każdy masaż relaksacyjny.

portret - zdrowie

Autor: Magic Madzik
Źródło: http://www.flickr.com

Są to łagodne ruchy placów, jakie pomagają usprawnić krążenie krwi oraz limy. Pozwala to ukoić nerwy i zrelaksować pacjenta. Następna technika to oklepywanie. Może być dosyć mocne, gdyż polega na wykonywaniu stanowczych ruchów kantem dłoni. Pomaga w ukrwieniu, minimalizuje napięcie ciała. Następna to ugniatanie, jakie jest podobne do głaskania, sprawdź również rehabilitacja domowa wrocław. Jest w stanie być robione wyłącznie opuszkami palców lub całymi dłońmi. Poprawia ukrwienie. Na koniec mamy rozcieranie. Jest to masaż dłoni jakie są zaciśnięte w pięści. Tego typu element pozwala na usuwanie z ciała obrzęków oraz cellulitu wodnego. Wiadomo jednak, że tego rodzaju masaż najkorzystniej wykonywać w profesjonalnym centrum rehabilitacji, bo jeśli zdecydujemy się na niesprawdzonego fachowca, to możemy więcej na tym stracić, niż zyskać. Tylko profesjonalista wykona taki masaż prawidłowo.

Terapeuta, przez rozpoczęciem masowania, musi przeprowadzić z nami wywiad, a to dlatego, by określić nasze preferencje i oczekiwania. W masażu relaksacyjnym dość często stosowana jest także aromaterapia, więc nie powinniśmy się zdziwić się, jak masażysta spyta nas o najlepsze zapachy – klik klik. Najbardziej profesjonalnie wykonany masaż powinien obejmować wywiad z pacjentem. Sam masaż musi być zrobiony za pomocą odpowiednich kosmetyków, takich jak olejki eteryczne. Najlepszy masaż relaksacyjny powinien być wykonywany łagodnymi, płynnymi ruchami, które zapewniają poczucie spokoju oraz odprężenia.