Dbaj o swe ciało o każdej porze roku

Istnieją elementy ciała, o które dbamy częściej, gdyż są odsłonięte o dowolnej porze roku. Są wszakże takie, które często skrywamy. To wszakże nie znaczy, iż mamy przestać o nie dbać.
Tym elementem są rzecz jasna stopy.

Blogerki pokochały biżuterię diva

Autor: Monika Dąbrowska
Źródło: Monika Dąbrowska
Należy troszczyć się o nie nie tylko latem, gdy ukazujemy je światu, ponieważ nakładamy sandały. Pielęgnacja stóp bywa prosta, wymaga podstawowej wiedzy. Możliwe, że nie wiemy, iż na stopach jest wiele gruczołów potowych. Musimy więc troszczyć się o higienę i codziennie zmieniać skarpetki czy rajstopy. To podstawa, jednak wciąż wiele kobiet o tym zapomina. Każdego dnia należy także umyć stopy. Dzięki takiej pielęgnacji nie będziemy pamiętać o odparzeniach lub grzybicy. Wyłącznie w bogatej florze mogłyby się rozwijać grzyby. Jeżeli chodzi o buty, wybierajmy te płaskie, komfortowe z szerokimi podeszwami. Doskonale byłoby, gdyby miały miękką wyściółkę. Nieodpowiednie buty doprowadzić mogą do deformacji stóp.
konsument

Autor: Glitter
Źródło: Glitter
Jeśli tę podstawową pielęgnację mamy już za sobą, zatroszczmy się o udoskonalenie wyglądu naszych stóp. Sklep z kosmetykami oczywiście najlepszymi i naturalnymi dostarczy nam niesłychanej inspiracji. Jeżeli na przykład pękają nam pięty, warto na noc posmarować stopy grubą warstwą Kremu oraz włożyć na to skarpetki. Jeśli ten nieznośny kłopot nas nie dotyczy smarujmy stopy kremem odżywczym zapobiegawczo. Dobrze jest także przetrzeć stopy tarką, by usunąć naskórek oraz zrogowacenia. domowe sposoby to jednak nie wszystko.

Raz na miesiąc pójdźmy do kosmetyczki, by zafundować stopom zmiękczający okład z parafiny. Warto używać w domu zmiękczających soli, peelingu oraz pozostałych specyfików. Ładne stopy to wygoda nie tylko latem lecz również jesienią.