Dbaj o swoje włosy

Jak dbać o włosy? To z pozoru proste pytanie. Czy orientujesz się jednak, jak odpowiednio dobrać szampon

np. szampon przeciwłupieżowy? Jakie zalety ma olejek arganowy i umiesz go stosować? I, jeśli planujesz sama tworzyć swoje fryzury, jaki sprzęt będzie konieczny?

wella maska do włosów

Autor: Wella
Źródło: http://lokikoki.pl

Rozwiązanie wszystkich tych problemów znajdziesz w tym oto lapidarnym tekście. Miłej lektury.

Cierpiąc na łupież, musisz wiedzieć, z jakim typem tej plagi się męczysz. To sprawi, że będziesz wiedziała, jakie szampony do włosów zakupić do walki z problemami skóry głowy. Jeśli dotyka cię łupież zwykły, przydadzą się szampony z pirytioniananem cynku oraz siarczkiem selenu. W wypadku, gdy odpadającej skórze czaszki towarzyszy uciążliwy łojotok, z pomocą nam przyjdą takie związki, jak flutrimazol i cyklopiroks. Agresywne typy łupieżu, czyli świąd i zapalenie naskórka, skutecznie wykurują stosowane miejscowo szampony lecznicze. Najlepiej, żeby miały w sobie ketokonazol.

Do czynienia włosów piękniejszymi znakomicie przydaje się dostępny osobno albo w szamponie artego olejek arganowy. Zawiera on sporo witaminy E, antyoksydantów i polifenolów, co zapewnia efekt świeżości i połysku. Jego wadą niestety okazuje się przykry zapach. Olejek arganowy należy wcierać 2-3 razy w tygodniu, najkorzystniej przed kąpielą.

Chcąc solo lub z asystą kumpeli formować wyjątkowe fryzury, nawet nie zaczynaj bez dobrego zestawu akcesoriów. Zwykłe nożyczki tu nie wystarczą. Zaopatrz się w polecane suszarki do włosów oraz tzw. degażówki, czyli nożyczki zawierające miniaturowe grzebienie na jednej albo na dwóch stronach noży. Dzięki temu możesz uzyskać wspaniały wygląd cieniowanych włosów. Do boków i karku przydatne będą ci firmowe maszynki do strzyżenia, najlepiej z akumulatorkiem, co gwarantuje swobodę ruchów.