Dbamy o świetną fryzurę. Sprawdzone preparaty pielęgnacyjne i utrwalające do włosów.

Każda kobieta na co dzień wybiera przynoszącą efekty pielęgnację idącą w parze z utrwalaniem fryzury. Bardzo często obie te czynności możemy połączyć, uzyskując naprawdę pożądane efekty. Jak to zrobić?

kosmetyki Alterna

Autor: Eva Rinaldi
Źródło: http://www.flickr.com
Rozwiązaniem jest stosowanie dobrych kosmetyków do włosów, na przykład tego typu. Przy krótszych włosach, praktycznych szczególnie latem lub kiedy uprawiamy jakiś sport, o objętość i podniesienie u nasady można zadbać w trakcie mycia, używając szamponu nadającego objętości. Na dopiero co umyte włosy można nanieść produkty, które podniosą je u nasady i nieco je usztywnią (różne pianki, mgiełki podnoszące włosy przy skórze głowy albo inne kosmetyki do włosów Wella, którymi możemy uzyskać taki efekt wizualny). Pozwoli to na szybkie zrobienie włosów na okrągłej szczotce albo po prostu przy użyciu dłoni i grzebyka do tapirowania.

Zaciekawił Cię taki wpis? To ekstra, ale kliknij ten link, ponieważ dodatkowo przygotowaliśmy też inny tego typu artykuł, który warto zobaczyć tam.

Potem wystarczy tylko wzmocnić fryzurę lakierem. Oczywiście takie czynniki zewnętrzne, jak silny wiatr czy wilgotne powietrze, będą działały negatywnie, więc warto posiadać w domu produkty z serii kosmetyków fryzjerskich Wella Professional, które dają mocniejsze utrwalenie fryzury na miarę naszych potrzeb.

Kosmetyki do włosów Wella z kolekcji przeznaczonej do salonów fryzjerskich zawsze są też bogatsze o przynoszące szybkie rezultaty komponenty pielęgnujące, prowitaminy, organiczne olejki i woski – Wella System Professional. O krótsze fryzury łatwiej zadbać, ponieważ często nawet niewiele ruchów grzebienia wystarczy, aby je ujarzmić. Zdarza się, że schną samoczynnie i nie wymagają stosowania prostownicy czy lokosuszarki, dlatego nie są mocno wystawione na uszkodzenia spowodowane przez stylizacje fryzjerskie z użyciem gorącego powietrza, jak długie pasma. Do stylizacji włosów krótkich świetnie sprawdzą się rozmaite pasty czy woski. Przy fryzurach długich pielęgnacji trzeba poświęcić trochę więcej czasu. Bardzo ważne jest tutaj zabezpieczanie końców przed rozdwajaniem się oraz ochrona włosów na całej długości przed suszeniem albo kręceniem.

Kiedy chcesz dowiedzieć się czegoś fascynującego, to polecana strona internetowa (https://stargres.pl/porady/) może pomóc Ci w tym. Na tej stronie znajdziesz jedynie pożyteczne fakty.

Wtedy świetnie nada się maska regeneracyjno-ochronna i inne kosmetyki Alterna posiadające cechy termoochronne.

Trzeba także zatroszczyć się o ich odżywienie. Tak się składa, że włosy długie i cienkie mają tendencje do puszenia się, zwłaszcza przy złych czynnikach pogodowych. Kosmetyki Alterna zastosowane tuż po myciu, na przykład serum wygładzające, i do wzmocnienia fryzury, jak bardzo mocny lakier, na pewno zapobiegną ich puszeniu – wiele serii, które poza właściwościami pielęgnacyjnymi posiadają także cechy wzmacniające fryzurę. Dzięki temu włosy wyglądają pięknie i zdrowo, są wytrzymałe i odżywione, a przy tym świetnie się układają i trzymają się cały dzień.