• Home
  • Klasa-strSzyte na miarę
  • Dewocjonalia, czyli dodatki w postaci przedmiotów religijnych, to nie tylko obrazki, modlitewniki czy pamiątki chrzcielne

Dewocjonalia, czyli dodatki w postaci przedmiotów religijnych, to nie tylko obrazki, modlitewniki czy pamiątki chrzcielne

Aktualnie wyrażenie swojej wiary przybiera różnorodne formy. Klienci poszukują różnego sortu dewocjonaliów, które będą zdolne dać im uczucie lepszej „łączności” z bytem większy od nich samych.

Autentycznie nowy  sklep Big Star

Autor: Big Star
Źródło: Big Star
męskie łańcuszki

Autor: abcslubu.pl
Źródło: abcslubu.pl
Rynek dewocjonaliów bardzo rozwinął się w ciągu ostatnich lat. Dla sporej liczby nabywców, dewocjonalia kojarzone są głównie z takiego typu towarami jak męskie łańcuszki, lub krzyżyki z okazji komunii, które da się nabyć w parafialnym sklepiku. Nic bardziej mylnego – na rynku działa wiele firm jak i hurtowni, z których większość prowadzi sprzedaż sieciową. Sfera dewocjonaliów idzie jak najbardziej z duchem czasu. W efekcie wierni mają o wiele prostszy dostęp do potrzebnych produktów. męskie łańcuszki to w sklepie sieciowych jedynie pojedyncza kategoria, gdzie w placówce stacjonarnej tego rodzaju produktów może być jedynie kilka wariantów.
Kupując przedmioty religijne konsumenci tak samo jak przy innych zakupach w dużej mierze kierują się prezencją produktu, po za jego specyficzną wartością. Dobrym tego przykładem jest medalik szkaplerzny, który potrafi niekiedy być niewielkim dziełem sztuki. medalik szkaplerzny jak i wiele innych typów dewocjonaliów nie jest dodatkiem biżuteryjnym, ale wyraźnym zaakcentowaniem wiary danej osoby. Kupując konkretne dewocjonalia miejmy w pamięci, że są one czymś znacznie więcej niż estetycznym dodatkiem.

Niekiedy prostota jest w stanie powiedzieć więcej niż chybiona ostentacja. Przeglądając oferty licznych punktów sprzedażowych sieciowych dowolny konsument szybko znajdzie coś odpowiedniego dla siebie.