• Home
  • Klasa-strUrodowe tricki
  • Dla wielu mężczyzn łysienie to bardzo duży problem, który przywodzi ich do kompleksów, dlatego należy z tym walczyć

Dla wielu mężczyzn łysienie to bardzo duży problem, który przywodzi ich do kompleksów, dlatego należy z tym walczyć

Łysienie dotyka z reguły mężczyzn. Choć także panie czasami mogą dostrzec to na własnej głowie. kłopot łysienia jest przykry i w większości przypadków mężczyźni chcą z tym walczyć.

Podejmują zatem przeróżne próby zmiany sytuacji.
Utrata włosów zawsze jest uciążliwym syndromem. Wobec tego jeżeli zauważyłeś u siebie łysienie androgenowe leczenie trzeba rozpocząć jak najszybciej.

Jeżeli sądzisz, że nasz artykuł jest godny uwagi, to kliknij także ten odnośnik – równie interesujące materiały znajdziesz w tekście (http://pomocpsychologa.pl/psychoterapia-par/)!

Łysienie to bywa tak określane, gdyż wiąże się ze zbyt wysokim poziomem owego hormonu w organizmie. Ten typ utraty włosów zawsze posiada podłoże w genach i zapadają na to nawet panie, zwłaszcza w czasie przekwitania. Zazwyczaj leczy się je farmakologicznie, co powoduje zastopowanie powiększaniaa się łysiny. Jednakże leczenie bywa długie oraz wymaga cierpliwości.

Ciąża

Autor: Bird&Co Sp. z.o.o.
Źródło: Bird&Co Sp. z.o.o.
Branie leków stopuje wypadanie włosów, ale nie powoduje, że będą one pojawiać się z powrotem na już widocznych zakolach. Toteż jeśli chcemy nie tylko zastopować łysienie, ale również je cofnąć, to zostaje nam wyłącznie transplantacja włosów. Nie jest to bolesny zabieg, ale robi się go pod znieczuleniem. W dzisiejszych czasach narzędzia medyczne są tak skuteczne, że przy pobieraniu włosów, nie uszkadza się im mieszków. To daje pewność, że będą rosły na nowym miejscu i zabieg zakończy się pomyślnie.
Warto walczyć z łysieniem, gdyż nie jest to walka beznadziejna.

Obecnie medycyna niezwykle poszła do przodu i testuje kilka taktyk walki z ową przykrą dolegliwością. Zatem nie należy wpaść w przygnębienie i jak najszybciej zapisać się na wizytę do lekarza.