• Home
  • Klasa-strSzyte na miarę
  • Dlaczego wełna jest tak bardzo popularnym materiałem, bardzo często wykorzystywanym w odzieżowym przemyśle.

Dlaczego wełna jest tak bardzo popularnym materiałem, bardzo często wykorzystywanym w odzieżowym przemyśle.

Wełna większości z nas kojarzyć się będzie albo z eleganckimi marynarkami i garniturami, albo ciepłymi czapkami, szalikami i płaszczami. A przecież wełna jest wykorzystywana w wielu innych przypadkach, nie tylko jako niezależna tkanina, ale też jako dodatek do lnu czy bawełny. Jej popularność wynika przede wszystkim z cech, jakie posiada, a będzie ich posiadać ich naprawdę sporo.

Po pierwsze wełna parzona doskonale zabezpiecza przed chłodem i świetnie odprowadza wilgoć (tutaj możesz zamówić wełnę parzoną). Przez te wszystkie cechy nadaje się do noszenia nie tylko podczas chłodów, lecz również świetnie daje sobie radę podczas letnich upałów. Jak się okazuje w praktyce ubrania zrobione z tego materiału przez wiele osób uznawane są za bardzo wygodne nawet przy wysokich temperaturach. Co ważne, wełna ogrzewa nawet wtedy, kiedy jest wilgotna. Wynika to z tego, że włókna wełniane pochłaniają sporo wilgoci, dzięki czemu nawet jak są mokre, to nie będzie się tego odczuwać noszących. Właściwość ta jest bardzo cenna w naszej strefie klimatycznej, gdy jesienią i zimą często występują opady.

dzianina wełniana

Autor: annieo76
Źródło: http://www.flickr.com/photos/nelanah/381421012/sizes/l/
dzianina wełniana

Autor: liketearsintherain’s buddy icon
Źródło: www.flickr.com
Jedną z istotniejszych zalet, które posiada (ciąg dalszy tego zagadnienia> oceń nasz profil http://lamalama.pl)dzianina wełniana (zapraszamy na stronę jest wysoka sprężystość (dzianina (rozwinięcie tych informacji- witryna internetowa lamalama.pl) wełniana od Przez to właśnie ubrania uszyte z takiej tkaniny w zasadzie nie będą wymagać prasowania albo prasowanie to jest stosunkowo rzadkie. Tak samo jest z praniem. W związku z tym że tkaniny wełniane wykonywane są z włókien w pełni naturalnych, to ich budowa powoduje, że w pewien sposób ulegają one samooczyszczeniu. Dzięki temu nie chłoną tak bardzo kurzu i zapachów, jak pozostałe materiały, a tym samym nie wymagają tak częstego prania. Wełna wytwarzana być może z kilku odmian zwierząt, najwięcej wytwarza się jej z owiec. W nieco mniejszych ilościach wykorzystywane są także inne gatunki zwierząt, takie jak wielbłądy czy niekiedy i króliki. Z tych zwierząt wełny nie pozyskuje się tak dużo, ale za to charakteryzuje się ona doskonałymi właściwościami i parametrami.

Najbardziej znanym rodzajem wełny ekskluzywnej jest kaszmir. Ten typ wełny pochodzi z sierści kóz zamieszkujących górskie rejony Chin i Mongolii, a wytwarza się ją w sposób ręczny w niewielkich ilościach.