• Home
  • Klasa-strUrodowe tricki
  • Do okulisty nie tylko po modne okulary korekcyjne, czyli parę słów prawdy o często spotykanych chorobach oczu

Do okulisty nie tylko po modne okulary korekcyjne, czyli parę słów prawdy o często spotykanych chorobach oczu

Jeżeli dokładnie przyglądnąć się przygodnym spacerowiczom, to z łatwością można zauważyć jeden ciekawy szczegół. A mianowicie, wielu z nich ma mniej bądź bardziej modne okulary. Już w ubiegłym wieku okulary były bardzo atrakcyjnym dodatkiem do rozmaitych kreacji, dzięki któremu możemy wyeksponować walory damskiej lub męskiej urody.

Niebawem okazało się, że panie, które nie muszą zakładać okularów, również mają możliwość ich używania, bo producenci i sprzedawcy zauważyli lukę i natychmiast wprowadzili na rynek tzw. okulary zerówki.

kobieta czytająca książkę

Autor: Eden, Janine and Jim
Źródło: http://www.flickr.com

Okulary noszą jednak przede wszystkim ci, którzy cierpią na krótkowzroczność albo astygmatyzm. A lekarze przypominają o tym, aby nie kupować gotowych okularów, które w końcu mogą jeszcze mocniej pogłębić istniejącą wadę, i równocześnie zapraszają do swoich klinik na wizytę. A ponieważ dzisiaj w modzie są również soczewki kontaktowe, to pacjenci przychodzą do lekarza też po to, aby u źródła zapytać, jakie produkty okażą się dla nich najlepsze. Jednakże tak noszenie okularów, jak i wkładanie soczewek jest niekiedy niezwykle kłopotliwe. Szkła zaparują przy gwałtownej zmianie temperatur, z kolei zakładanie jednodniowych lub tygodniowych soczewek, to zawsze parę minut mniej czasu na delektowanie się pyszną poranną kawą przed wyjazdem do biura.

Szczęśliwym trafem ten, kto cierpi na wspomniane wady, ma szansę na zawsze się z nimi pożegnać. Laserowa korekcja wzroku staje się zabiegiem polecanym przede wszystkim tym, którzy cenią sobie komfort życia – laserowa korekcja wzroku. Ten zabieg nie jest refundowany, zatem trzeba zapłacić za niego z własnych oszczędności, a wykonują go najczęściej prywatne przychodnie.

Chociaż laser to nie skalpel, to jednakże każdy chory musi przedstawić komplet stosownych wyników badań, aby okulista mógł zadecydować, czy konkretna dwudziestolatka kwalifikuje się do zabiegu. A jeśli ktoś przeanalizuje wszystkie za i przeciw, jak również uzbiera potrzebną sumę, ten bez zbędnych przemyśleń rezerwuje wizytę w uznanej klinice. Tak czy owak, laserowa korekcja wzroku nie jest trudnym zabiegiem, a znacząco może ułatwić życie zarówno zawodowym kierowcom ciężarówek, jak i kadrowym czy webmasterom i innym osobom, które muszą posiadać sokoli wzrok (przeczytaj czym jest mikrosoczewkowa korekcja wzroku). Istotne jest to, żeby lekarz wykonujący zabieg był profesjonalistą w swojej dziedzinie.