Dobrze wybrane kosmetyki do pielęgnacji cery twarzy

Istnieją cztery podstawowe wersje cery, sucha, normalna, mieszana, także tłusta.
Każdy musi wiedzieć jak istotne jest odpowiednie rozróżnienie i określenie typu skóry, gdyż tylko dzięki temu będzie można dopasować stosowne kosmetyki do twarzy.

Dobrze dobrana pielęgnacja cery oddziałuje na jej zdrowy i młody wygląd, a również na samopoczucie. Do mycia cery suchej należy stosować łagodne specyfiki myjące. Po umyciu nakładamy na skórę twarzy krem nawilżający. Skóra tłusta nagminnie się błyszczy, posiada rozszerzone pory, w jakich tkwią zanieczyszczenia, w wyniku czego powstają zaskórniki i krostki ropne. Niezwykle znaczący jest prawidłowy dobór preparatów myjących i peelingujących.
Powinno się stosować toniki bezalkoholowe, które odnowią cerę, oraz spowodują zwężenie porów.
kosmetyki do twarzy

Autor: Adrian Miles
Źródło: http://www.flickr.com
Krem do pielęgnacji winien być kremem nawilżającym. Żele, także emulsje powinny mieć niską zawartość fazy tłustej, a kremy matujące wchłaniające nadwyżkę łoju. Należałoby wyposażyć się także w bibułki matujące, jakie pozwolą usunąć nadmiar sebum w czasie dnia. Właściciele skóry typowej nie mają z nią większych problemów. Cera ta jest dobrze nawilżona, matowa, równa i optymalnie naprężona. Dobra pielęgnacja cery normalnej uczyni, że na dłużej zachowa młodość, oznacza to że później pojawią się na niej zmarszczki. Cerę należy zabezpieczać dobranym kremem przed promieniowaniem słonecznym, wiatrem, mrozem i wilgotnością.

W utrzymaniu perfekcyjnej cery ważne jest żywienie, ażeby oddać skórze minerały i witaminy. Zadbana i odżywiona skóra nie będzie powodowała jakichkolwiek kłopotów.