Dodatki, które dodadzą mężczyźnie elegancji i klasy

Kimkolwiek jesteśmy, musimy czasem wyjść na chrzciny, komunię czy wesele.
W czasie takich okazji niezbędne są absolutnie ubrania wizytowe. Podstawą wyposażenia szafy każdego mężczyzny jest garnitur. Must have każdego mężczyzny? Nie jakby się mogło wydawać czarny, a granatowy. To odcień, jaki odnajdzie się o każdej porze roku.

garnitur

Autor: Vladimir Yaitskiy
Źródło: http://www.flickr.com
Koszule, na pozór tak oczywisty element męskiej garderoby, również wymagają chwili uwagi przed udaniem się do sklepu. Sklepy prowadzące swą działalność w sieci służą jednak pomocą – eleganckie koszule męskie (link do strony na
O wartości koszuli mówi jakość włókien, zrezygnujmy zatem ze sztucznych, poliestrowych materiałów. Czy jeśli temperatury latem sięgają 40 stopni i więcej mamy przyzwolenie na pójście z wybranką do ołtarza w koszuli z krótkim rękawem? Absolutnie nie. Spod marynarki zawsze musi wystawać mankiet koszuli. Niestety, wielu mężczyzn tak ”nosi się” w Polsce, jednak w świecie to nie funkcjonuje. W razie upałów idealnie jest, kiedy mężczyzna latem ma dobrą gatunkowo koszulę i podwinięte rękawy. To absolutnie wystarcza.

Koniecznym dodatkiem do koszuli wizytowej jest krawat, który W wielu przypadkach stanowi element podkreślający charakter mężczyzny. Jest dodatkiem ponadczasowym nieuwzględniającym w zasadzie różne trendy czy zmiany w świecie mody. Fakt, nowy sezon niesie ze sobą zmiany lecz moda często do nas wraca. Warto więc pokusić się o kilka znakomitych jakościowo krawatów, albowiem będzie to zakup na długie lata. Pamiętajmy: krawat powinien być zawsze o ton ciemniejszy od koszuli.

garnitur

Autor: Zuerichs Strassen
Źródło: http://www.flickr.com

Dobierając oficjalny strój (sprawdź na tą stronę męskie paski skórzane na często nie pamiętamy o dopasowaniu odpowiedniego paska do spodni.

Sprawdź więcej porad w serwisie (https://www.elian.eu/pl/kordonki-sklep) – pokażą inny aspekt sprawy. Bez obaw – one odnoszą się do pokrewnej problematyki, więc także Cię zaciekawią.

Najważniejsze jest to, by miał surową, pozbawioną krzykliwych ozdób klamerkę. Obowiązkowo powinien mieć kolor taki sam, jak kolor butów, które planujemy założyć. W luźniejszym stylu, męskie paski skórzane mogą być plecione lub zamszowe. Takie niezobowiązujące dodatki dobrze wyglądają np. z lnianym garniturem.

W szafach naszych panów od lat funkcjonują buty z bardzo wydłużonymi czubkami (zainspirowane chyba wojną z Turkami). Weszły pod strzechy i nie chcą wyjść. Czas najwyższy to zmienić i powrócić do klasycznych, skórzanych butów. Trampki do garnituryu? Stylizacja oryginalna acz jedynie dla mężczyzn, którzy szczególnie „czują modę”. A można ich w obecnych czasach ujrzeć coraz częściej…