Dodatki, które dodadzą mężczyźnie elegancji i klasy

Kimkolwiek jesteśmy, musimy czasem wyjść na chrzciny, komunię czy wesele.
W czasie takich okazji niezbędne są absolutnie ubrania wizytowe. Podstawą wyposażenia szafy każdego mężczyzny jest garnitur. Must have każdego mężczyzny? Nie jakby się mogło wydawać czarny, a granatowy. To odcień, jaki odnajdzie się o każdej porze roku.

garnitur

Autor: Vladimir Yaitskiy
Źródło: http://www.flickr.com
Koszule, na pozór tak oczywisty element męskiej garderoby, również wymagają chwili uwagi przed udaniem się do sklepu. Sklepy prowadzące swą działalność w sieci służą jednak pomocą – eleganckie koszule męskie (link do strony na
O wartości koszuli mówi jakość włókien, zrezygnujmy zatem ze sztucznych, poliestrowych materiałów. Czy jeśli temperatury latem sięgają 40 stopni i więcej mamy przyzwolenie na pójście z wybranką do ołtarza w koszuli z krótkim rękawem? Absolutnie nie. Spod marynarki zawsze musi wystawać mankiet koszuli. Niestety, wielu mężczyzn tak ”nosi się” w Polsce, jednak w świecie to nie funkcjonuje. W razie upałów idealnie jest, kiedy mężczyzna latem ma dobrą gatunkowo koszulę i podwinięte rękawy. To absolutnie wystarcza.

Koniecznym dodatkiem do koszuli wizytowej jest krawat, który W wielu przypadkach stanowi element podkreślający charakter mężczyzny. Jest dodatkiem ponadczasowym nieuwzględniającym w zasadzie różne trendy czy zmiany w świecie mody. Fakt, nowy sezon niesie ze sobą zmiany lecz moda często do nas wraca. Warto więc pokusić się o kilka znakomitych jakościowo krawatów, albowiem będzie to zakup na długie lata. Pamiętajmy: krawat powinien być zawsze o ton ciemniejszy od koszuli.

garnitur

Autor: Zuerichs Strassen
Źródło: http://www.flickr.com

Dobierając oficjalny strój (sprawdź na tą stronę męskie paski skórzane na często nie pamiętamy o dopasowaniu odpowiedniego paska do spodni. Najważniejsze jest to, by miał surową, pozbawioną krzykliwych ozdób klamerkę. Obowiązkowo powinien mieć kolor taki sam, jak kolor butów, które planujemy założyć. W luźniejszym stylu, męskie paski skórzane mogą być plecione lub zamszowe. Takie niezobowiązujące dodatki dobrze wyglądają np. z lnianym garniturem.

W szafach naszych panów od lat funkcjonują buty z bardzo wydłużonymi czubkami (zainspirowane chyba wojną z Turkami). Weszły pod strzechy i nie chcą wyjść. Czas najwyższy to zmienić i powrócić do klasycznych, skórzanych butów. Trampki do garnituryu? Stylizacja oryginalna acz jedynie dla mężczyzn, którzy szczególnie „czują modę”. A można ich w obecnych czasach ujrzeć coraz częściej…