Dopasuj styl do sylwetki – o modzie męskiej

Moda to, pomimo powszechnej opinii, zainteresowanie nie tylko kobiet. Także panowie zwracają wielką uwagę na to, co na siebie wkładają. Stąd też w modnych magazynach oraz w sieci pojawia się co raz więcej porad, które pozawalają panom określić typy sylwetek męskich oraz dopasować odpowiedni ubiór.

Określenie swojego typu budowy jest właściwie przepustką do sukcesu. Jeśli znajdziemy swoje dobre strony oraz wady, będziemy w stanie lepiej działać na tej płaszczyźnie. Jeśli ciężko jest samemu rozpoznać swój typ sylwetki, powinniśmy poprosić o pomoc życzliwego kumpla. A jeżeli obawiamy się reakcji przyjaciół na nasz kłopot, najlepiej oddać się w ręce swojej najdroższej. W ostateczności, możemy skierować swe kroki do profesjonalnego stylisty, który nie tylko odnajdzie nasz typ sylwetki, ale dopasuje również odpowiednie kolory do naszego typu urody.

Rodzaje figur męskich są podobne do kobiecych. Mamy tu zarówno model A, jak i „jabłuszko”, czyli panowie z nadwagą. Oprócz tego, jest też „ołówek”, czyli tak zwana „chłopczyca” u pań oraz „trójkąt”, a więc ideał, o którym marzą mężczyźni. Jest to sylwetka doskonała. Pokaźne ramiona, wąskie biodra, żadnego wystającego brzuszka. I właśnie mężczyźni z taką figurą mają najłatwiej. Są w stanie dowolnie bawić się stylami. Jedyne, na co muszą uważać, to zbyt workowate ubrania, które ukryją ich cudowną figurę.

Pozostali mężczyźni muszą się skoncentrować na tym, by ukryć swoje mankamenty i zaakcentować atuty. W najgorszej sytuacji znajdują się zapewne faceci o sylwetce ”jabłuszka”. Są to już faceci z nadwagą, dlatego należy odpowiednio dobierać ubranie, aby jeszcze bardziej nie pogrubić sylwetki. Idealnie dobrana wiosenna jeansowa kurtka będzie dobrym rozwiązaniem. Trzeba tylko uważać na wszelkie dodatki oraz jasne odcienie. Zasada jest taka, że te partie ciała, z których jesteśmy niezadowoleni, maskujemy ciemnymi, jednolitymi materiałami, bez żadnych upiększeń.

Pragniesz chłonąć dalej zajmującą lekturę? Zatem nic nie powinno Ci przeszkodzić – kontynuuj zegarki bell ross na następnej stronie.

Z kolei, „ołówek” powinien unikać ciemniejszych odcieni jak ognia, ponieważ wyszczuplają one dodatkowo jego chłopięca sylwetkę. Taki mężczyzna powinien postawić na dwurzędowe marynarki i płaszcze oraz koszule w jasnych kolorach (polecany serwis).