Popularne zabiegi z zakresu chirurgii plastycznej i medycyny estetycznej – poznajemy tematykę.

Jeszcze do niedawna zabiegi wpływające na urodę były skrupulatnie ukrywane, otoczone aura skandalu i cieszyły się popularnością tylko pośród ludzi pokazujących się publicznie i istniejących w mediach.

dowiedz się więcej

Autor: KoiQuestion
Źródło: http://www.flickr.com
Osoby te wyjeżdżały na jakiś czas pod pretekstem „leczenia w zagranicznej klinice” lub uzasadnionego tymczasowego usunięcia się z życia medialnego, a wracały z powiększonym biustem czy poprawionym nosem. Dziś operacje medycyny estetycznej nie generują już takich emocji i sensacji jak dawniej. Wręcz przeciwnie – zostały przyjęte przez opinię społeczną i są uważane za skuteczny broń w walce z niedoskonałościami ciała i kompleksami, a nie sposób wydawania nadwyżek pieniędzy.

”Słupki” prezentują pogląd, że zabiegi medycyny estetycznej i chirurgii plastycznej cieszą się z roku na rok coraz większym zainteresowaniem. Korzystają z nich zarówno kobiety, jak i mężczyźni. Najczęściej wykonywanym zabiegiem jest powiększanie biustu. Wprawdzie to zabieg wyłącznie dla pań, ale mężczyźni również korygują co nieco w obrębie klatki piersiowej, odsysając zbędny tłuszcz z piersi. Jeśli już mowa o odsysaniu – poddają się mu też kobiety, a od momentu kiedy anestezjolog nie towarzyszy przy zabiegu, popularność zwiększyła się jeszcze bardziej. Liposukcja jest obecnie wykonywana w taki sposób, że około godziny czy dwóch po zabiegu można opuścić gabinet lekarza. Kolejnym popularnym zabiegiem jest korekta nosa. Wyprostowanie, skrócenie lub zmniejszenie nosa, usunięcie garbu lub pomniejszenie dziurek to bardzo popularne działania poprawiające urodę. Temu zabiegowi poddają się wszyscy. Tak samo, jak liftingowi, który wygładza i twarz, i szyję. Jednak mimo że temat jest już dość popularny, mówimy tu o zabiegach chirurgicznych, a poprawę urody może zapewnić nam zabieg medycyny estetycznej, jak ostrzykiwanie toksyną botulinową, modelowanie modelowanie sylwetki w salonie glowspa nosa kwasem hialuronowym albo mikrodermabrazja.

medycyna estetyczna

Autor: Fotolia
Źródło: Fotolia
Jeśli zastanawiamy się nad zabiegiem chirurgii plastycznej, znajdźmy specjalistę, który uzyskał dobre opinie i budzi nasze zaufanie. Na początku umówmy się jedynie na wizytę konsultacyjną, by otrzymać poradę i przekonać się, że dokonaliśmy dobrego wyboru i że jesteśmy przekonani o konieczności wykonania zabiegu. Całkiem możliwe, że okaże się, że zamiast operacji wystarczy bezpieczniejsze modelowanie nosa kwasem hialuronowym, a efekt będzie zbliżony?