Dzianina wełniana jako delikatna, zwiewna, plastyczna, elastyczna tkanina

Odmian i wersji surowców jest tyle, że można się w nich zagubić jak w rzeczywistym gąszczu.
Dzianina to z reguły jeden rodzaj nici, który przeplata się komponując oczka.

dzianiny są z istoty elastyczne i dużo ładniej dostosowują się do konturów sylwetki. Konfekcja dzianinowa jest bardziej wygodna aniżeli tkaninowa, nie hamuje ruchów, potrzebuje mniejszej liczby cięć, żeby przyzwoicie leżeć na sylwetce. Dzianina (ciąg dalszy tego materiału: lamalama) wełniana jest delikatna, zwiewna, plastyczna, elastyczna. Stosuje się ją do wytwarzania swetrów, rajstop, czapek, szalików, skarpet.
dzianina wełniana

Autor: adidas
Źródło: adidas
Zabawki dla dzieci

Autor: Joe Haupt
Źródło: http://www.flickr.com
Dzianiny wełniane to wspaniała propozycja na jesienną i zimową porę. Wełna zarówno delikatna jak i gruba, płaszczowa wyrabiana z sierści przeróżnych zwierząt posiada świetne właściwości termiczne. Z tego powodu charakteryzuje się ona niezwykłą renomą na całym świecie. Swetry skonstruowane z dzianiny wełnianej są niezwykle ciepłe, zezwalają dzięki temu na wygodne funkcjonowanie w sezonie zimowym.
Prócz materiałów o jednorodnym składzie występują także rozliczne mieszanki. Do bawełny często dodaje się elastan, aby była bardziej elastyczna, lub poliester, aby była bardziej wytrzymała. Ażeby wełna (wełna lana cotta) była bardziej delikatna, aplikuje się dodatki kaszmiru, albo w kategorii niskobudżetowej, akrylu.

Należy również mieć na uwadze, że każdy gatunek włókna jest w stanie być lepszej, lub gorszej jakości, dlatego w sklepach znajdziemy i w miarę tani, i niezwykle kosztowny kaszmir, to samo dotyczy bawełny i wszystkich innych włókien. Nie ma właściwych i kiepskich tworzyw, są wyłącznie materiały dobrze i fatalnie dobrane do naszych wymogów.