Dzianina z wełny – czyli, wszystko co dobrze jest na ten temat wiedzieć

Jakimi rzeczami odróżnia się zwykła dzianina, od dzianiny wełnianej? W jakim czasie trwania roku, bywa najbardziej odpowiednia do noszenia? Jakie wyróżniamy rodzaje dzianin, ze względu na rodzaj splotu oraz co istnieje możliwość z nich zrobić, spoglądając na wspomniany podział? Jaka jest największa zaleta dzianiny, no a jaka największa wada? To wszyściutko oraz jeszcze bardziej dużo bez najmniejszego problemu odnajdziesz w środku naszego nowiutkiego – świeżutko co wydzierganego – felietonu!

prezenty

Autor: Garry Knight
Źródło: http://www.flickr.com
sprzęt

Autor: Maryam S
Nasz pisany dzisiaj temacik rozpoczniemy od odpowiedzi na pierwsze pytanie wciśnięte wewnątrz wstępie, a więc dokładnie: „Czym różni się zwykła (rozwinięcie zagadnienia: http://lamalama.pl/)dzianina, od dzianiny wełnianej?”. No cóż odpowiedź przebrzmiewa: Niczym. Dzianina (zobacz producent wełny parzonej) to zazwyczaj tworzony na szydełku, wraz z pomocą pojedynczej nitki przędzy typ materiału, którego to najbardziej dużą zaletą to jego rozciągliwość, a najbardziej dużą wadą – łatwość wypychania, dla przykładu na kolankach, czy łokciach. Dzianina wełniana jest doskonała, gdy nadchodzi sezon jesienno-zimowy, gdyż jest cieplutka i wygodna. Jeżeli chodzi o podziały dzianin, to odnajdziemy je podzielone ze względu na sploty: Rządkowe (które to podzielimy jeszcze na dzianinę nazywaną”swetrową”, dżersej, oraz dzianinę ściągaczową), oraz Kolumienkowe (czyli, trykot oraz tiul).

Jak istnieje możliwość łatwo się zorientować spoglądając na nazwy, możemy z dzianiny niewiarygodnie łatwo wykonać takiego typu przedmioty jak chociażby: swetry, T-shirty, czapki, bieliznę, oraz spódnice, chociaż oczywiście bywa to niewiarygodnie skrócona lista – praktycznie z dzianiny mamy możliwość stworzyć właściwie wszyściutko, zależy jedynie, jak dużo mamy zapału i jak głęboką posiadamy wizję tego, co chcemy stworzyć.