Fotografia produktowa i jej zalety

Nie istnieje dziś skutecznego marketingu bez dobrej fotografii. Dobre i interesujące fotografie to podstawa, jeśli trzeba przygotować ulotki dla biura turystycznego, czy lookbook najnowszej kolekcji mebli.

Niniejszy artykuł wydaje się bardzo wciągający? Jeśli tak, to sprawdź także inne polecane restrukturyzacja firmy treści, ponieważ wydają się być równie ciekawe oraz wciągną Cię zupełnie.

Jak znaleźć właściwego fotografa?

Zanim zarządzimyintensywne poszukiwania, należy wiedzieć, czego oczekujemy. Nawet najlepszy fotograf nam nie poradzi, kiedy nie mamyposiadamy własnej idei. Dopiero wówczas można zasięgnąć porady profesjonalisty. Dobregofotografa rozpoznamy wówczas, kiedy nie będzie nam narzucał swojego zdania, a jedynie udoskonali nasz koncept. Jeżeli bowiem bezmyślnie pójdziemy za fotografem, można otrzymać zdjęcia, które absolutnie nie odpowiadają naszym zamysłom, co w rezultacie wiąże się ze straconymi funduszami. Wiemy przecież, iż porządna fotografia reklamowa w Warszawie, czy w innym wielkim mieście w Polsce, nie jest tak tania.

Autor: Warszawska Szkoła Fotografii

Profesjonalny fotograf musi mieć głowę pełną pomysłów. Reklama ma prowokowaćludzi. Fotografia reklamowa również powinna być taka. Patrząc na oferty kolejnych firm, prześledźmy kampanie, które dana firma już zrobiła. Pomyślmy przede wszystkim, czy takie zdjęcie nam się podoba. Później, skonfrontujmy je z myślą przewodnią reklamy. Sprawdźmy, czy wyobraźnia fotografa nie przekroczyła pewnych granic i czy fotografia rzeczywiście reklamuje przedmiot albo usługę.

Jeżeli tę pracę mamy już za sobą i zdecydowaliśmy się na odpowiedniego fotografa, podpytajmy go, jak widzi naszą reklamę. Jeśli jego idea jest tożsama z naszym zdaniem, to możemy zaprosić go do współpracy. Pamiętajmy, iż każda kampania jest wyjątkowa i potrzebuje odmiennej techniki. W inny sposób można przedstawić samochód, a całkiem odmiennie talerz z jedzeniem. Znaczące jest również to, kto zostanie odbiorcątej reklamy. Jeśli mają to być młodzi ludzie, to zdjęcia powinny być zrobione we właściwej aranżacji. Jeśli zależy nam na dojrzałych klientach, to korzystniej aby były klasyczne. Ludzie kupują wzrokiem. Jeżeli nasz folder przykuje uwagę klientów, to możemy być pewni, że reklama odniesie sukces.

Z najlepszych fotografów można polecić np. gdzie jest spora galeria prac.