Gdzie kupić w prezencie elegancki portfel, który posłuży przez kilka lat?

Portfel to trafiony w dziesiątkę upominek dla mężczyzny, szczególnie jeśli zdecydujemy się na klasyczny, skórzany i elegancki. Pomyślmy wcześniej, jaki kolor, rozmiar i model będzie najbardziej odpowiadał komuś, komu zamierzamy go dać i ile pieniędzy możemy przeznaczyć na prezent. Z taką wiedzą możemy wybrać się na zakupy do dobrych sklepów z wyrobami ze skóry.

sprawdź tutaj

Autor: Jim Le
Źródło: http://www.flickr.com
Bardzo ważne jest to, aby koniecznie zwrócić uwagę na typ skóry, z jakiej portfel jest uszyty. Weźmy pod uwagę fakt, że będzie on trzymany w kieszeni dżinsów albo płaszcza, dlatego powinien być raczej zgrabny, lecz pakowny. Niestety, nie może być wykonany z najcieńszej, cielęcej skóry. Ponieważ będzie on raczej narażony na uszkodzenia mechaniczne, bądźmy także pewni, iż ma dość dobre obszycia i dobrą nitkę, która została do nich użyta.

Należy obejrzeć cały portfelik bardzo uważnie, przyjrzeć się skórze, czy nie ulega deformacji, czy się nie marszczy lub nie przebarwia, czy nie przeciera się w załamaniach. Obejrzyjmy też zapięcia i zamki – czy działają, czy mają ładne zakończenia, czy nie są w miejscach, w jakich są narażone na częste zaginanie albo haczenie. Spróbujmy ocenić też, jak pojemne są portfele męskie skórzane, jakie wybieramy. Miejsce na kasę to jedno, ale teraz każdy z nas ma wiele kart i wymagane jest, by chociaż te najważniejsze z nich się zmieściły. Później dobierzmy jakiś odcień.

Czarne portfele Pierre Cardin to z pewnością świetny wybór, lecz kiedy całkiem dobrze znamy kogoś, kogo mamy zamiar obdarować i mamy pewność, iż inny kolor również może się spodobać, postawmy na czekoladowy albo karmelowy. Ceny dobrych egzemplarzy, na przykład portfele Pierre Cardin z najnowszej linii, plasują się na poziomie 300 złotych – portfele męskie skórzane w sklepach www mają bardzo atrakcyjne ceny, nie ryzykujmy zakupu przez internet jedynie przez ich obniżoną cenę. Niestety, uszkodzenia nie będą widoczne nawet na dobrym zdjęciu w sieci. Pięknie opakowany, stylowy portfel męski z grosikiem na szczęście to upominek, jaki na pewno zostanie gustowny. Postarajmy się, żeby wybrany przez nas egzemplarz był dopasowany do osoby, której chcemy zrobić prezent.