Gdzie kupujesz buty – w sklepie stacjonarnym czy w sieci? Zalety i wady poszczególnych rozwiązań

W czasach, kiedy w sieci można kupić właściwie wszystko, chodzenie do sklepów stacjonarnych wydaje nam się czasami ogromnym przeżytkiem. Jeżeli jednak zastanowić się nad tą kwestią mocniej, można dojść do wniosków, iż sklepy tradycyjne niewątpliwie nigdy nie znikną, a niejednokrotnie są lepszym wyborem niż zakupy przez internet.

stylowe buty

Autor: VIVOBAREFOOT
Źródło: http://www.flickr.com
Dzisiaj sprawdzimy, co i w jakich konkretnie przypadkach najbardziej się opłaca – weźmy dla przykładu kupno obuwia.
Sklepy stacjonarne

Wielką zaletą sklepów stacjonarnych jest oczywiście fakt, że przed kupnem możesz przymierzyć buty. Każde buty, niezależnie od tego, czy chodzi o tramplki męskie lub o wysokie damskie szpilki, musi idealnie pasować na stopę właściciela. Oczywiście zwykle kupujemy ten sam Rozmiar, jednakże po pierwsze czasem rozmiarówka konkretnych firm nieco się różni, po drugie zaś w grę wchodzą jeszcze inne czynniki, które sprawiają, iż but wygodny dla jednej osoby nie do końca będzie właściwy dla drugiej. Nawet trampki męskie powinny być doskonale dopasowane, więc możliwość przymierzenia butów przed kupnem na pewno jest ogromną zaletą. Zakupy w sklepie tradycyjnym są również lepszym rozwiązaniem kiedy chcemy kupić coś na szybko, bez konieczności oczekiwania na wysyłkę.
zalety zakupów w sieci
Zaletą zakupów w sieci jest bez wątpienia fakt, że męskie buty sportowe zazwyczaj można tam dostać w znacznie niższych cenach.

buty sportowe

Autor: VIVOBAREFOOT
Źródło: http://www.flickr.com
Nawet jeżeli doliczysz do ceny obuwia koszty wysyłki, zwykle i tak zapłacisz znacznie mniej niż w wypadku zakupów w sklepie tradycyjnym. Na dodatek zakupy można zrobić szybko, praktycznie o każdej porze dnia i nocy, bez konieczności wychodzenia z mieszkania i chodzenia po wielkich centrach handlowych.