Halloween – czyli, potworne stworki kontratakują w noc pochodzącego z Irlandii święta Samhain!

„Samhain” jest to – jak zostało już napomknięte wewnątrz temaciku – irlandzkie święto, które bywa organizowane na powitanie zimy. Bywa to odpowiednik bardzo dobrze znanego Halloween, które od lat 90 ubiegłego wieku powoli coraz mocniej „opanowuje” naszą rodzinną Polskę.

Prezenty od Moodo

Autor: MOODO
Źródło: MOODO
Choć najbardziej znane i popularne wewnątrz USA, święto Halloween bywa u nas dość słabo popularne, chociaż każdego roku coraz bardziej dużo dzieciaków uczestniczy w „polowaniu” na słodycze, przechadzając się po sąsiadach. Wewnątrz naszym pisanym dzisiaj artykule skoncentrujemy się pomiędzy innymi na dzieciakach, a dokładniej ich przebraniach!

produkcja

Autor: James Petts
Źródło: http://www.flickr.com
Chociaż Halloween oraz Samhain bywają świętami wymiennymi, oraz prosperują równocześnie wewnątrz Europie jak i wewnątrz Stanów Zjednoczonych, to nam – Polakom – kojarzą się przede wszystkim ze swoimi fantazyjnymi, najczęściej strasznymi stroikami, w które przebierają się dzieci – choć często również dorośli – by raz w roku stać się jakąś osobą, lub czymś innym, aniżeli się tak naprawdę jest. Dość często owe święto pozwala na ukazanie siebie w innego rodzaju światełku nie jedynie dla samego siebie, ale również i dla innych. Jeżeli chodzi o same przebrania halloween, to istnieją ich stówki, jeżeli nie tysiaki rodzai oraz odmian tego samiutkiego kostiumu.

Czy masz chęć zgłębić dodatkowe teksty? Jeśli tak, to zobacz w witrynie inne informacje odnoszące się takiej kwestii – odsyłacz jest tu.

Dla dzieciaków mają możliwość to być stroje wróżki, kościotrupa, mumii, wampira, księżniczki, jakiegoś zwierzaka, czy nawet wiedźmy albo czarownika.

Co do przebrań dla dorosłych, jednymi spośród popularniejszych ich odmian, są tak nazwane stroje „z pazurem”, które mają za zadanie przebrać nasze osoby za kogoś innego jak i przyciągać wzrok. Pamiętaj! Dobrze dobrany strój może nas zakryć, lub mocniej wyeksponować – jest to zależne od tego co naprawdę chcemy!